تاریخ درج خبر : 1395/07/03
کد خبر : ۵۵۴۷۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سند راهبردی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بومی‌سازی شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سند راهبردی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که هم‌اکنون در کشور تدوین شده باید در استان نیز بومی‌سازی و برش استانی آن تهیه شود.

mohammadi---01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، فتاح محمدی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: مسئولان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نسخه‌ای از این سند ملی را به دستگاه‌های اجرایی ارائه دهند.

وی گفت: پیشنهادها و نقطه‌نظرهای اصلاحی نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در مورد این سند جمع‌آوری و در صورت امکان اعمال شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تجلیل از جامعه ایثارگری یک ارزش بوده و همواره موردتوجه مسئولان اجرایی کشور و این استان است.

محمدی با اشاره به اهمیت چشمگیر فرهنگ ایثار و شهادت، عنوان کرد: ترویج این فرهنگ سبب پویایی و نشاط جامعه شده و عامل مصونیت نسل جوان در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان است.

وی ابراز داشت: گسترش، حفظ و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه مردم و مسئولان اجرایی است که باید در کهگیلویه و بویراحمد نیز موردتوجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرکدام از دستگاه‌های اجرایی استان به‌صورت فصلی و یا ماهانه یک شماره نشریه «ستارگان دنا» که به موضوع فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دارد را خریداری کنند.

محمدی به برگزاری اجلاسیه ملی سرداران و یکهزار و 880 شهید کهگیلویه و بویراحمد از 11 تا 15 مهر سال جاری در یاسوج اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری باشکوه این اجلاسیه همکاری، تلاش و اقدام کرده‌اند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی ارزنده برای گرامیداشت و پاسداشت رشادت‌های مثال‌زدنی رزمندگان و شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

سرهنگ امرالله درفشی اظهار داشت: امنیت، آرامش، عزت، اقتدار و سربلندی کنونی ایران اسلامی مرهون جانفشانی های رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: خاطرات و اندوخته‌های ذهنی رزمندگان در دوران دفاع مقدس باید ثبت و ضبط‌شده و به نسل‌های آینده انتقال یابد.

وی بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چراغ راه ملت ایران و مسئولان اجرایی کشور برای زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان است.

وی عنوان کرد: با برگزاری اجلاسیه ملی سرداران و یکهزار و 880 شهید کهگیلویه و بویراحمد فضای این استان مملو از روحیه ایثار، شهادت و معنویت می‌شود و باید به‌طور آبرومندانه‌ای برگزار شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد