تاریخ درج خبر : 1395/07/03
کد خبر : ۵۵۴۷۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون شرکت ملی گاز ایران در یاسوج تشریح کرد:

برنامه گازرسانی برای 5 هزار روستا تا پایان دولت یازدهم

معاون امور مهندسی و بهره‌برداری شرکت ملی گاز ایران گفت: افزون بر پنج هزار روستای باقی‌مانده بالای 20 خانوار کشور بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ظرف امسال و تا پایان دولت یازدهم از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

gazrasani-dolat-yazdahom

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، مصطفی شیخ بهایی روز یکشنبه در یاسوج اظهار داشت: جشن پایان گازرسانی برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور با بهره‌برداری از این تعداد روستا برگزار خواهد شد.

وی گفت: هم‌اینک نیز 21 هزار روستا و یکهزار و 609 شهر در کل کشور در قالب 21 میلیون مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

معاون امور مهندسی و بهره‌برداری شرکت ملی گاز ایران افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده روستاهایی که در مناطق دورافتاده سخت گذر و جنگلی نیز قرار گرفته و امکان گازرسانی از طریق خط لوله به دلیل خسارت و تخریب منابع طبیعی و محیط‌زیست وجود ندارد، گازرسانی آن‌ها از طریق سی. ان. جی و یا ال. ان. جی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از سه هزار روستا در سطح کشور از نعمت گاز بهره‌مند شدند، گفت: ظرفیت تولید سالانه گاز در ایران افزون بر 260 میلیارد مترمکعب است.

وی استان کهگیلویه و بویراحمد را با توجه به شرایط توپوگرافی و دارا بودن حدود یک‌میلیون عرصه منابع طبیعی و جنگلی در آن‌یکی از مناطق ویژه و اولویت‌های اساسی دولت برای بهره‌مندی از نعمت گاز طبیعی در سطح کشور دانست.

شیخ بهایی بیان کرد: میزان اعتبارات عمرانی برای گازرسانی به این استان در سال جاری با افزایش بیش از سه برابر نسبت به سال گذشته به حدود 750 میلیارد ریال رسید.

بیش از 99 و نیم درصد جمعیت شهری و 67 درصد جمعیت روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز برخوردارند.

کهگیلویه و بویراحمد داری حدود یکهزار و 676 روستاست که 700 روستای آن بالای 20 خانوار جمعیت دارد.

تاکنون نیز 568 روستا از مجموع 700 روستای بالای 20 خانوار در این استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند که 265 مورد آن ظرف سه سال گذشته دولت یازدهم بوده است.

معاون امور مهندسی و بهره‌برداری شرکت ملی گاز ایران به‌منظور شرکت در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج سفر کرده است.

رحمان خادم در این آیین به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات هشت‌ساله هوشنگ صیدالی مدیرعامل پیشین این شرکت نیز تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد