تاریخ درج خبر : 1395/07/03
کد خبر : ۵۵۴۷۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان:

۲۵ طرح گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری معرفی شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی ۲۵ طرح گردشگری استان به هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری در قالب طرح‌های توجیهی و اقتصادی خبر داد.

bagheri-mahmod-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، محمود باقری در جمع خبرنگاران گفت: اولین اقامتگاه بوم‌گردی استان واقع در شهرستان دنا در هفته گردشگری افتتاح می‌شود.

وی ضمن گرامیداشت پنجم مهرماه آغاز هفته گردشگری، افزود: در دولت تدبیر و امید گام‌های بزرگی برای توسعه گردشگری برداشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به‌تبع کشور اقدامات زیادی برای توسعه صنعت گردشگری انجام شد.

باقری از معرفی 25 طرح گردشگری استان به هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری در قالب طرح‌های توجیهی و اقتصادی خبر داد و تصریح کرد: تله‌کابین یاسوج، تله‌کابین سی‌سخت، کمپینگ اقامتی بی‌بی حکیمه و کمپینگ اقامتی چشمه بلقیس چرام از مهم‌ترین این طرح‌هاست.

وی ساخت فیلم 180 دقیقه‌ای معرفی جاذبه‌های کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان عنوان کرد و ادامه داد: برپایی نمایشگاه توانمندی‌های استان در قالب عکس در مجلس شورای اسلامی و تهیه کتاب دو زبانه معرفی استان از دیگر اقدامات این اداره کل برای معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاوه بر این، کلنگ‌زنی هتل و پارک آبی یاسوج در سفر هیئت دولت با حضور رئیس سازمان گردشگری کشور از اقدامات مؤثری بود در سال 95 انجام شد.

باقری عنوان کرد: سخنرانی در یکی از مدارس، دیدار با ائمه جمعه، سخنرانی در خطبه‌های نماز جمعه و تشکیل کارگروه گردشگری از برنامه‌های این هفته است.

وی از افتتاح اولین اقامتگاه بزرگ بوم‌گردی استان در شهرستان دنا در هفته گردشگری خبر داد و اضافه کرد: برای احداث این اقامتگاه، 80 میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید به سرمایه‌گذار پرداخت شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد