تاریخ درج خبر : 1395/07/03
کد خبر : ۵۵۴۷۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اخراج 60 کارگر خدماتی شهرداری یاسوج/ تجمع اعتراضی برای دومین روز متوالی

60 نفر از کارگران اخراجی شهرداری یاسوج پیش از ظهر یکشنبه، چهارم مهرماه برای دومین روز متوالی در جلوی شورای اسلامی این شهر تجمع کردند و تقاضای حمایت از سوی مردم و مسئولان را داشتند.

25223

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، این کارگران که بیش از ۱۳ سال سابقه کار در شرکت‌های پسماند شهرداری یاسوج داشتند، از این شرکت‌ها اخراج شدند یکی از این کارگران گفت: ۶۰ نفر از کارگرانی که سال‌های زیادی از عمر خود را برای زیبایی این شهر گذراندن اکنون به دلیل ندانم‌کاری‌های یک پیمانکار اخراج شدند و از طرفی مسئولان شهرداری یاسوج پاسخگو نیستند.

وی افزود: یک پیمانکار کارها را به دست گرفته و بیان می‌کند من نیرو نمی‌خواهم و شهرداری یاسوج هم می‌گوید به من ربطی ندارد، از خردادماه تاکنون نه بیمه‌ای برایمان واریز کرده‌اند و نه حقوقی داده‌اند.

این کارگر خدماتی شهرداری یاسوج بیان کرد: ۶۰ نفر هستیم و از شهریورماه اخراج شده‌ایم و پیمانکار جدید می‌گوید، طبق قراردادی که داریم نیرو نمی‌خواهیم. اکنون دیگر هیچ جا ما را برای نیروی کاری به دلیل سن بالا نمی‌پذیرد و ما مانده‌ایم که چگونه هزینه‌های خانواده خود را فراهم کنیم.

25224

وی تأکید کرد: اگر کسی کاری از دستش برمی‌آید به داد ما برسد، الآن کسی صاحب ما نمی‌شود. شهردار و شورای شهر ماها را بازی ندهند و اگر کاری از دستشان برمی‌آید، انجام دهند.

یکی دیگر از این کارگران گفت؛ فرزند دانش‌آموز دارم، در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنم و اگر آقای شهردار جایی برای کار کردن بلد است به ما معرفی کند. دولت ۳۰ سال، ۳۰ نیرو به کار می‌گیرد و شهرداری یاسوج طی یک ماه ۶۰ نفر را اخراج می‌کند.

وی افزود: پیمانکار جدید نیروی ۱۵ سال سابقه کار را اخراج کرده و نیروی دو ماه کار را استخدام کرده است.

هدایت اکبری، رئیس شورای شهر یاسوج در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: طی جلسه‌ای سه‌ساعته اعضای شورای شهر با شهردار، مسئولان خدماتی و پیمانکاران مشکلات این کارگران را بررسی و برطرف کرده‌ایم.

وی افزود: ما مخالف اخراج کارگران باسابقه هستیم و با تمام توان برای رفع مشکل این کارگران تلاش خواهیم کرد.

همچنین محمدعلی جاوید، شهردار یاسوج نیز گفت: پیمانکار مربوطه باید جوابگو باشد چراکه گفته می‌خواهم کارگر جدید بکار گیری کنم و نیازی به این کارگران ندارم و کارگران قبلی هم می‌گویند ما نباید اخراج شویم و پیمانکار نباید کارگر جدید استخدام کند.

وی افزود: با توجه به اینکه مرجع حل اختلاف کارگر و پیمانکار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی است این اداره باید پاسخگوی این مشکلات باشد.

جاوید اضافه کرد: در برخورد با این کارگران نباید کار خلاف قانونی صورت گیرد و همه باید پایبند به قانون باشیم.

بر اساس این گزارش، درحالی‌که این کارگران خدماتی اخراجی شهرداری یاسوج که توسط پیمانکار جدید از کار اخراج شدند برای دومین روز متوالی جلوی شورای اسلامی این شهر تجمع کرده بودند افرادی با آن‌ها درگیر شدند. این درگیری با حضور مأموران نیروی انتظامی خاتمه یافت.

25225

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  این پیمانکار حتما می خواهد خودش بیل به دست پسماندهارادر سطح خیابان جمعآوری کند.حرص تا این حد

 • ناشناس گفت:

  خدا به داد این بنده خداها برسه پیمانکار حتما می خواد فامیل و اقارب خودش را سرکار بیاره به خدا این ظلمه

 • یوسف ایرانی گفت:

  سلام
  این افراد کارگر پیمانکار یک شرکتی بودن که الان دیگرکارنمی کنه وارتباطی به شهرداری ندارد کارگرخدمات شهری نیستند

پربازديد