تاریخ درج خبر : 1395/07/04
کد خبر : ۵۵۴۷۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خدمات مکانهای گردشگری بویراحمد در روز جهانی جهانگردی با تخفیف است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت: خدمات مکانهای گردشگری و تفریحی این شهرستان امروز /دوشنبه/ پنجم مهر روز جهانی جهانگردی با 20 درصد تخفیف به مردم و مسافران ارائه می شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، محمد حسین‌زاده اظهار داشت: پنجم تا 11 مهر هر سال به نام هفته گردشگری نامگذاری شده و اداره میراث فرهنگی بویراحمد نیز همه ساله بمناسبت گرامیداشت این هفته برنامه های متنوعی در شهرستان اجرا می کند.

وی گفت: مهمترین برنامه در نظر گرفته شده در هفته گردشگری سالجاری نصب پوستر در هتل ها و مجتمع های گردشگری شهرستان بویراحمد با شعار ملی «گردشگری برای همه و همه برای گردشگری» است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد افزود: بازدید گردشگران، مسئولان اجرایی و قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد از موزه باستان شناسی استان واقع در خیابان گلستان چهار در یاسوج پنجم مهر سالجاری روز جهانی جهانگردی رایگان است.

حسین زاده بیان کرد: تعدادی سی دی و بروشور به منظور تبلیغ مناطق گردشگری و تفریحی بویراحمد تهیه شده که در طول هفته گردشگری سالجاری بین مردم و مسافران این شهرستان توزیع می شود.

وی ابراز داشت: صنعت گردشگری باید بیش از پیش در شهرستان بویراحمد رونق یافته و به تدریج جایگزین درآمدهای نفتی شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت: یاسوج مرکز این شهرستان به عنوان پایتخت طبیعت ایران مشهور شده و به همین دلیل نیز باید تمامی نقاط تفریحی آن به قطب گردشگری تبدیل شوند.

حسین زاده با اشاره به اینکه باید تا حد امکان ساخت انواع تاسیسات گردشگری در شهرستان بویراحمد توسعه یابد، اظهار داشت: سعی بر این است که چنین امر مهمی با همکاری و مشارکت روز افزون بخش خصوصی در شهرستان انجام شود.

وی افزود: اداره میراث فرهنگی بویراحمد آماده همکاری همه جانبه با افراد متقاضی سرمایه گذاری در بخش گردشگری این شهرستان است و مجوزهای لازم را نیز در کمترین زمان ممکن صادر خواهد کرد.

شهرستان بویراحمد با جمعیتی افزون بر 250 هزار نفر به مرکزیت شهر یاسوج یکی از شهرستانهای هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد است.

شهرستان بویراحمد دارای حدود 100 تفرجگاه گردشگری طبیعی و مذهبی است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود 2 هزار و 600 اثر تاریخی است که از این تعداد بیش از 700 مورد در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد