تاریخ درج خبر : 1395/07/04
کد خبر : ۵۵۴۷۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

186 کیلومتراز شبکه‌ها و خطوط انتقال آب روستایی گچساران فرسوده است

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: 186کیلومتر از شبکه های داخلی و خطوط انتقال آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان فرسوده است که برای بازسازی آنها به 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سادات شیری، میزان شبکه داخلی و خطوط انتقال آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان را بیش از 531 کیلومتر اعلام کرد و افزود: 58 روستا با 27 هزار نفر جمعیت زیر پوشش شبکه آب آشامیدنی قرار دارد.

وی بیان کرد: با بررسی انجام شده 35 درصد از شبکه داخلی و 40 درصد از خطوط انتقال آب روستایی گچساران فرسوده و نیاز جدی به مرمت دارد.

شیری ابراز کرد: کیفیت آب آشامیدنی تمام روستاهای زیر پوشش این شهرستان، ماهیانه در آزمایش های گوناگون میکروب شناسی کنترل می شود.

وی گفت: 29 ایستگاه شبکه آبرسانی و 22حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق، آب روستایی این شهرستان را تامین می کنند.

شیری افزود: اصلاح و بهسازی شبکه های فرسوده آب آشامیدنی روستاهای گچساران به منظور جلوگیری از شکستگی های متعدد، کاهش هدر روی آب، شناسایی و حذف انشعاب های غیرمجاز و تثبیت فشار شبکه آب آشامیدنی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه شبکه های فرسوده آب آشامیدنی شهرستان گچساران در اسرع وقت نیاز به اصلاح دارد، عنوان کرد: 84 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان زیر پوشش این شرکت است.

اداره آب روستایی گچساران در حال حاضر افزون بر چهار هزار و 586 مشترک دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد