تاریخ درج خبر : 1395/07/04
کد خبر : ۵۵۴۷۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای 520 عضو بیماران مرگ مغزی کهگیلویه و بویراحمد در پنج سال

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی یاسوج گفت: 194 مورد اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد در پنج سال گذشته صورت گرفته که در این میان 520 عضو از این بیماران مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، پرویز یزدان‌پناه افزود: واحد فراهم آوری پیوند اعضا از سال 90 تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی استان فعال شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون 11 مورد اهدای عضو در استان انجام شده که از این تعداد 52 عضو به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

یزدان پناه بیان کرد: در سال گذشته 28 مورد اهدای عضو در استان صورت گرفت که از این تعداد 110 عضو به بدن افراد نیازمند پیوند زده شد.

وی افزود: سال گذشته 30 بیمار و در سالجاری 22 بیمار ساکن استان اعضای پیوندی دریافت کردند که بیشتر بیماران دیالیزی نیازمند کلیه و مزمن کبدی بوده است.

یزدان پناه اعضای برداشت شده از بیماران مرگ مغزی در استان را شامل کلیه، کبد، قرنیه، پانکراس و روده اعلام کرد.

وی در ادامه گفت: مراسم سیزدهمن جشن ملی نفس برگزار شد که در آن دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به همراه استان های کرمان و فارس به عنوان سه استان برتر در اهدای عضو معرفی شدند.

یزدان پناه عنوان کرد: در این مراسم 48 دانشگاه علوم پزشکی از سراسر کشور حضور داشتند که دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بین سه استان برتر در اهدای عضو قرار گرفت.

وی افزود: جوانترین اهدا کننده عضو در استان کهگیلویه و بویراحمد کودک 19 ماهه و مسن ترین اهدا کننده عضو فردی 71 ساله است.

کهگیلویه وبویراحمد نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد