تاریخ درج خبر : 1395/07/04
کد خبر : ۵۵۴۷۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی:

مهار آتش در مناطق صعب‌العبور کهگیلویه و بویراحمد بدون بالگرد ممکن نیست

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهار آتش در مناطق صعب‌العبور کهگیلویه و بویراحمد بدون بالگرد ممکن نیست.

borzmand-manabe-tabiee

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، محمدرحیم برزمند صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آتش‌سوزی‌های امسال در استان اظهار کرد: حفاظت از مراتع و جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد از اولویت و اهداف مهم منابع طبیعی استان است.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن پوشش گیاهی و جنگلی بسیار غنی 20 درصد از جنگل‌های زاگرس را در خود جای داده است اما متأسفانه بسیاری از این مراتع و جنگل‌ها طعمه حریق می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در هنگام وقوع آتش‌سوزی همه دستگاه‌ها موظف به همکاری با منابع طبیعی هستند، گفت: مأموران منابع طبیعی در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به محل وقوع آتش‌سوزی برای مهار آتش می‌رسانند و همچنین لازم است دیگر دستگاه‌ها، منابع طبیعی استان را در این امر مهم را همراهی کنند.

وی با بیان این‌که نبود بالگرد و تجهیزات لازم از مشکلات اصلی منابع طبیعی استان است، گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل سخت‌گذر و صعب‌العبور بودن مناطق جنگلی کار برای مهار آتش بسیار مشکل کرده است و مهار آتش در این مناطق بدون بالگرد ممکن نیست.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد به اقدامات منابع طبیعی اشاره کرد و از احداث پایگاه اطفای حریق در منطقه فیروزآباد بویراحمد با پیشرفت 25 درصدی خبر داد.

برزمند عامل بسیاری از آتش‌سوزی‌‌ها را تعمدی به دست سودجویان و سهل‌انگاری مسافران به‌خصوص در فصل تابستان عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به آتش‌سوزی‌های امسال در استان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 69 فقره آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است که هکتارها جنگل در آن سوخت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد