تاریخ درج خبر : 1395/07/05
کد خبر : ۵۵۴۸۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار بویراحمد تأکید کرد:

نقش دستگاه‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها اظهار کرد: بررسی و رفع آسیب‌های اجتماعی امری مهم و ضروری بوده لذا توجه به این مهم باید در دستور کار تمامی مدیران و مسئولان مربوطه قرار گیرد.

nazari---01

سید محمدکاظم نظری در جلسه بررسی مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی حاشیه شهر یاسوج که با حضور کارشناسان دفتر امور اجتماعی استانداری و مدیران و مسئولان مربوطه برگزار شد، با بیان اینکه حاشیه‌نشینی و عدم امکانات لازم خود زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی می‌شود گفت: به دلیل رشد مهاجرت به مرکز استان حاشیه‌نشینی به معضل بزرگی برای شهرستان تبدیل شده که باید چاره‌ای اساسی برای آن اندیشیده شود.

نظری در ادامه با تأکید بر اینکه جمعیت شهرستان بویراحمد بیش از ظرفیت آن است و روزانه شاهد مهاجرت به مرکز استان هستیم، گفت: حاشیه شهرها باید جدا از مرکز خدمات رفاهی، آموزشی و.را داشته باشد تا از بروز آسیب‌ها جلوگیری کند.

این مسئول تصریح کرد: در نظر گرفتن پروژه‌های فرهنگی برای حاشیه شهر یاسوج در کاهش آسیب‌ها به‌ویژه در بحث پیشگیری از اعتیاد، خودکشی و تکدی‌گری مؤثر خواهد بود.

وی ضمن تأکید به‌تمامی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در توجه به آسیب‌های اجتماعی و طرح برنامه برای کاهش این آسیب‌ها بیان داشت: دستگاه‌های مربوطه باید اولویت‌های مشخصی در بحث آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به رشد مهاجرت و بروز آسیب‌ها در حاشیه شهر یاسوج تأسیس سرای محله برای ادارات ذیربط در حاشیه سر رود شمالی و جنوبی را مهم عنوان کرد و گفت: نهادها و ارگان‌هایی از جمله فرهنگ و ارشاد، کمیته امداد، بهزیستی و …برنامه لازم در این خصوص را داشته باشند.

نظری ادامه داد: مدارسی که در بحث آموزشی مشکل و نواقصات دارند باید به کانکس و تجهیزات اداری مجهز شوند چرا که آموزش در کاهش آسیب‌ها مؤثر خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: روشنایی معابر و تجهیز کتابخانه سیار کانون پرورش فکری از دیگر مواردی است که باید برای حاشیه شهرها مجهز شوند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد