تاریخ درج خبر : 1395/07/05
کد خبر : ۵۵۴۹۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

مدیریت سبز در ادارات کهگیلویه و بویراحمد اجرایی می‌شود

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت : با دستور استاندار در شورای اقتصاد مقاومتی استان , به منظورکاهش وصرفه جویی در مصارف انرژی جلسات متعدد کارشناسی درون و برون سازمانی با هدف ارائه بهترین راهکارها در این اداره کل برگزار شد.

asdollah-hashemi---1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سید اسداالله هاشمی در چهارمین روز از مهرماه 95 با اعلام اینکه فصل الخطاب مدیریت محیط زیست استان اجرای قانون است گفت : به استناد مادتین 66 و 190 قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه و همچنین بودجه 96 تمامی دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به نهادینه سازی مدیریت سبز در دستگاه‌ها می باشند, که اجرای آن باعث کاهش هزینه‌ها و در نهایت منتج به حفظ محیط زیست می شود .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هدف از نهادینه‌سازی مدیریت سبز را کاهش مصرف انرژی دانست و افزود: کاهش مصرف انرژی‌ها بخصوص نفت, بنزین, گازوئیل و صرفه جویی در مصرف کاغذ, آب و برق در راستای سیاست‌های کلان دولت و فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

هاشمی در ادامه افزود: بمنظور ارائه بهترین راهکارها جلسات متعدد درون و برون سازمانی با هدف ارائه بهترین راهکارهای صرفه جویی در حامل های انرژی برگزار شد و خوشبختانه نظرات کارشناسی خوبی تهیه و به تمامی دستگاههای عضو شورای اداری استان ابلاغ شد .

این مقام مسئول در ادامه افزود : کارشناسان این اداره کل اجرای مصوبات این جلسه را در دستگاهها رصد می کنند و در پایان هر ماه با اعلام گزارش و قیاس انجام شده درپایان هر فصل دستگاههای اجرایی پرمصرف به شورای اداری و شخص استاندار معرفی خواهند شد.

سید اسدالله هاشمی در ادامه ضمن تشکر از دیدگاه خوب زیست محیطی دکتر خادمی استاندار استان در توجه ویژه به محیط زیست و اعتماد در سپردن مسئولیت خطیر برگزاری جلسات کاهش و صرفه جویی حامل های انرژی ادارت به این اداره کل گفت : بخشی از محیط زیست در راستای تحقق اهداف مدیریت سبز است که صرفه جویی در مصارف انرژی باعث حفظ محیط زیست می شود.

هاشمی در ادامه به مشکلات پسماند و تاثیر آن بر آب های زیر زمینی اشاره کرد و گفت : آتش سوزی جنگل ها, افت سطح آب‌های زیر زمینی و پسماندها جزء مواردی مضر و خطرآفرین برای محیط زیست است.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان مطالبی پیرامون مصارف انرژی ( آب , برق , گاز , گازوئیل ) و همچنین کاغذ پرداختند .که مواردی به شرح ذیل مصوب شد.

مقرر گردید درصورت وجود اعتبار دستگاه‌های اجرایی به جای پنجره‌های قدیمی از پنجره های دوجداره استفاده کرده و در غیر اینصورت با توجه به نزدیکی فصل سرما از درز گیر و پرده ضخیم استفاده شود وضمن استفاده از درب های اتوماتیک در روزهای آفتابی از روشن کردن لامپ در دستگاه‌ها ممانعت شود و صرفا” از نور طبیعی برای روشنی اتاق ها استفاده شود.

همچنین مصوب گردید حتی الامکان از لامپ های ال ای دی و کم مصرف استفاده شود و بمنظور جلوگیری از هدر رفت انرژی نسبت به نصب سنسور بر روی رادیاتورها اقدام گردد.

مصوب گردید ضمن تجمیع ماموریتهای اداری و خلاصه کردن آنها در دو یا سه روز در صورت امکان از خود روهای پایه گاز سوز بجای خودروهای فرسوده و با مصرف بنزین بالا استفاده شود.

در ضمن این جلسه مصوبات دیگری نیز داشت که بمنظوراجرا مکتوب به دستگاه‌هاابلاغ شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد