تاریخ درج خبر : 1395/07/06
کد خبر : ۵۵۴۹۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار تعداد گردشگران کهگیلویه و بویراحمد مبنای علمی ندارد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گفت: اعلام آمار گردشگرانی که در ایام پیک سفر که به استان می‌آیند توسط دستگاه‌های مختلف استانی مبنای علمی ندارد.khanpayeh-ali-02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، علی خوان پایه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، افزود: این موضوع را طی نامه‌ای به استاندار نیز اعلام کرده‌ایم و تعداد تقریبی مسافران را با توجه به دستگاه‌های تردد شمار که در ورودی و خروجی شهرهای استان، خصوصاً یاسوج قرار دارد می‌توان به‌راحتی به دست آورد.

خوان پایه با بیان اینکه تعداد دستگاه‌های تردد شمار جاده‌های استان ۱۸ عدد است اظهار داشت: نصب ۶ دستگاه تردد شمار دیگر در دستور کار قرار دارد که تعداد کل ترددشمارهای استان را به عدد ۲۲ می‌رساند.

وی میانگین نرخ جریان تردد در جاده‌های استان در شش‌ماهه اول سال را ۱۶۸ عدد اعلام کرد و بیان داشت: در این مدت بیش از ۱۳ میلیون تردد در جاده‌های استان ثبت شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ۲۰ درصد این ترددها مربوط به خودروهای سنگین و ۸۰ بقیه نیز شامل خودروهای سبک است.

وی افزود: محورهای گچساران به بابامیدان، یاسوج به سمیرم و یاسوج به بابامیدان رکورددار بیشترین تردد جاده‌ای در استان بوده‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد رحیمی منصورخانی گفت:

    با تشکر از جناب خوان پایه که موضوع مهمی را مطرح نمودن.
    ابتدای امر باید تعریف از گردشگر را بدانبم که به چه کسی گردشگر می گوئیم؟هدف گردشگر از سفر چیست؟چند نوع گردشگر داریم؟آیا شهر و دیار ما مسیر گردشگری هست یا مقصد گردشگری؟گردشگر به کسی اطلاق می شود که حداقل 24 ساعت و حداکثر 6 ماه در یک مکان اقامت داشته باشد.فلذا این آمار دستگاه تردد شمار را نمی توان ملاک به جهت ورود گردشگر به شهرها تلقی نمود.چرا که دستگاههای ترددشماری که در مبادی ورودی شهرها قرار دارد خودرهای هم استانیهای عزیز را که در روستاهای اطراف زندگی می کنند و به جهت دید و بازدید رفت و آمد دارند را نیز شمارش می کنند.

پربازديد