تاریخ درج خبر : 1395/07/06
کد خبر : ۵۵۴۹۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
جانشین فرمانده تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

رزمایش شبیه سازی عملیات والفجر 8 بر روی رودخانه بشار

جانشین فرمانده تیپ مستقل 48 فتح کهگیلویه و بویراحمدبا اشاره به شبیه سازی عملیات دشمن هراس والفجر 8  در حاشیه رودخانه ساحلی بشار واقع در منطقه دهکده دفاع مقدس یاسوج، گفت: مردم بویژه خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران برای حضور باشکوه در این عملیات شبیه سازی بار دیگر با ایثارگری ها و شجاعت فرزندان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا می شوند.
82246631-71050033
 به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد سرهنگ حسن حکمتیان راز در جمع خبرنگاران افزود:عملیات غرور آفرین والفجر 8 تمامی معادلات و استراتژی دشمن را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس تغییر داد
 حکمتیان راز اظهار داشت: ویژگی مهم این عملیات پیچیدگی و غافلگیری دشمن و حفاظت اطلاعات از سوی نیروهای سپاه و ارتش بود که تا لحظه وقوع عملیات دشمن حتی کمترین گمانه زنی ها را در انجام آنها نمی کرد.
وی با اشاره به نقش تعیین کننده رزمندگان و ایثارگرن شجاع کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نیروهای پیشتاز در خط مقدم این عملیات، افزود: نیروهای تیپ مستقل 48 فتح استان در قالب گردان های 9 گانه کربلای 5 در این عملیات حضور داشتند
وی ادامه داد: 179 نفر از رزمندگان و فرزندان شجاع این استان در این عملیات به شهادت رسیدند.
سرهنگ حکمتیان راز گفت: یکی از ویژگی ها و دستاوردهای بزرگ این عملیات این بود که رزمندگان شجاع ایران بویژه غواصان جان برکف توانستند بیش از 600 بار با انجام عملیات های پیچیده از طریق رودخانه اروند وارد خاک عراق شوند.
وی تاکید کرد: پرچم مقدس حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) نیز بر فراز مناره مسجدی در حاشیه رودخانه اروند و در خاک عراق بارها توسط نیروها و رزمندگان شجاع ایران طنین انداز شد.
جانشین فرمانده تیپ مستقل 48 فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: عملات والفجر8 به اذعان دشمن و بسیاری از فرماندهان رژیم بعث عراق و حتی تحلیلگران مسایل نظامی گفتمان و ادبیات جنگ و مذاکراتی که تا پیش از این بر روی میز بود به طور غافلگیرانه ای تغییر داد.
سرهنگ حکمتیان راز بیان کرد: یکی از نمایش های مقتدر نظامی و عملیات های پیچیده جنگی در طول هشت سال دفاع مقدس در این عملیات شکل گرفت.
وی با اشاره به شبیه سازی عملیات دشمن هراس والفجر 8 از هفتم تا 11 مهر سالجاری در حاشیه رودخانه ساحلی بشار واقع در منطقه دهکده دفاع مقدس یاسوج، افزود: مردم بویژه خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگرن برای حضور باشکوه در این عملیات شبیه سازی بار دیگر با ایثارگری ها و شجاعت فرزندان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا می شوند.
وی گفت: بازسازی این عملیات به مدت پنج روز و همه روزه از ساعت 16.30 تا 19 در دهکده دفاع مقدس پارک ساحلی یاسوج برگزار می شود.
وی دوران دفاع مقدس را برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی و نماد اقتدار، عزت و مقاومت ملت بزرگ ایران دانست و بر ضرورت تبیین و روشنگری ظرفیت های ارزشمند این دوران برای نسل امروز تاکید کرد.
جانشین فرمانده تیپ مستقل 48 فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: تبیین درست دوران دفاع مقدس به عنوان یک میراث ارزشمند و ماندگار و فرهنگ غنی ایثار و شهادت امروزه بهترین و مناسب ترین گزینه برای حفظ، ارتقا و شکوفایی ایران اسلامی در ابعاد مختلف است.
کهگیلویه وبویراحمد در هشت سال دفاع مقدس بیش از 1800 شهید، 9 هزار و 500 جانباز و 317 آزاده سرافراز را تقدیم نظام و انقلاب کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد