تاریخ درج خبر : 1395/07/06
کد خبر : ۵۵۴۹۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

ایجاد منطقه ویژه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد گامی بزرگ در توسعه استان

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد منطقه ویژه گردشگری در استان پیشنهاد داده شده است.

nikeghbali-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، پژمان نیک‌اقبالی در نشست ظهر امروز کارگروه گردشگری با بیان اینکه امروزه آسان، ارزان و کوتاه‌‌ترین زمان برای ایجاد درآمد و رونق اقتصاد بحث گردشگری است، اظهار کرد: این روش در سطح جهان به‌خوبی شناخته شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کشور و استان ما پتانسیل این روش را دارد، گفت: به گفته رئیس‌جمهور گردشگر تنها برای دیدن آثار تاریخی به مکانی سفر نمی‌کند بلکه در کنار گردشگری باید پذیرش فرهنگی و استقبال مردمی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته نگاه به گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تنها ایجاد زباله بود، گفت: خوشبختانه این ذهنیت در حال از بین رفتن است و پیوند گردشگری با اقتصاد و فرهنگ با فراهم آمدن زیرساخت‌ها در حال انجام شدن است.

این مسئول تصریح کرد: در سفر رئیس‌جمهور به استان چندین طرح در حوزه گردشگری با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح شد اما زیرساخت‌های استان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

نیک‌اقبالی با اشاره به ایجاد منطقه ویژه گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ایجاد منطقه ویژه گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد پیشنهاد شده که با ایجاد این منطقه زمینه رونق گردشگری استان فراهم می‌شود.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تدوین طرح آمایش سرزمین تصریح کرد: در سه سال گذشته حوزه گردشگری استان اقدامات خوبی صورت گرفته که در این طرح آمایش سرزمین آب و گردشگری به‌عنوان دو عامل توسعه استان مطرح است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به برگزاری مطلوب جشنواره‌ها گردشگری در استان اشاره کرد و یادآور شد: جشنواره‌هایی که در تقویم سالانه استان گنجانده شده مانند جشنواره برفی، انگور، تابستانه و ورزش‌های هوایی برگزار شود که برگزاری این جشنواره‌ها در رونق گردشگری مؤثر است.

این مسئول با اشاره به در نظر گرفته شدن اعتبار 20 میلیارد تومانی برای سرمایه‌گذاری در استان، خاطرنشان کرد: طی تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان دفتر امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، استانداری استان و بانک سینا به کسانی که متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی و کشاورزی در روستاها هستند تسهیلات پرداخت می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد