تاریخ درج خبر : 1395/07/07
کد خبر : ۵۵۵۰۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار:

وضعیت آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بحرانی نشان داده نشود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آسیب‌های اجتماعی در این استان آن‌چنان زیاد نیست و نباید با بحرانی نشان دادن وضعیت آن‌ها ذهن مردم را مغشوش کرد.

khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: باید برای کاهش مسائل و مشکلات ناشی از انواع آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، طلاق، خودکشی و حاشیه‌نشینی در استان برنامه‌ریزی داشت.

وی با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی جزو مسائل مهم مطرح‌شده در کشور است، گفت: نمی‌توان در یک نشست تمامی آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد را بررسی کرد بلکه باید در نشست‌های جداگانه به این آسیب‌ها در ابعاد مختلف آن پرداخته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آمارهای ارائه‌شده در مورد آسیب‌های اجتماعی این استان چندان قابل‌اتکا نیستند زیرا هر دستگاه اجرایی استان تنها به بخشی از آمارها دسترسی دارد.

خادمی عنوان کرد: باید این آمارها در کمیته‌ای جمع‌بندی شود تا ارقام و اطلاعات یکسان و مشابهی به دست آید.

وی ابراز داشت: آمارهای ارائه‌شده درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گویای تمامی واقعیت‌ها نیستند و نمی‌توانند به‌تنهایی شاخص مطلوبی برای ارزیابی یک عارضه اجتماعی باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارائه آمار و ارقام آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نه‌تنها نمی‌تواند کمکی به این استان کند بلکه سبب کاهش آرامش مردم استان نیز می‌شود.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آمار و اطلاعات دقیقی از آسیب‌های اجتماعی استان وجود ندارد.

حجت‌الاسلام سید علی فتح میرمحمدی اظهار داشت: هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که از آسیب‌های اجتماعی مصون است زیرا آسیب‌ها گاهی اوقات به‌طور ناخواسته وارد خانواده‌ها می‌شوند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بر بهبود کیفیت زندگی مردم در بخش اقتصادی و اجتماعی تأکید دارد.

میرمحمدی بیان کرد: چنانچه فردی دچار آسیب اقتصادی شود می‌توان با پرداخت تسهیلات بانکی مشکل وی را حل کرد اما پس از آسیب اجتماعی بازگشت دوباره افراد به جامعه دشوار است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد