تاریخ درج خبر : 1395/07/07
کد خبر : ۵۵۵۰۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
طی بازرسی‌های صورت گرفته از رسته طلافروشان یاسوج صورت گرفت:

کشف ربع‌سکه‌های تقلبی و فاقد عیار استاندارد در بازار شهر یاسوج

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی بازرسی‌های صورت گرفته از رسته طلافروشان شهر یاسوج تعدادی ربع‌سکه‌های تقلبی و فاقد عیار استاندارد کشف شد.

janipor-amir

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، امیر جانی پور با بیان اینکه رسته‌های مختلف عرضه خدمات و کالا در سطح استان به‌صورت مستمر مورد بازرسی قرار می‌گیرند اظهار داشت: متأسفانه برخی از طلافروشان شهر یاسوج با سوءاستفاده از اعتماد مردم اقدام به عرضه ربع‌سکه‌های تقلبی و فاقد عیار استاندارد نموده بودند.

جانی پور گفت: با آزمون‌های انجام‌شده توسط اداره کل استاندارد وضعیت پایین عیار و تقلب در عرضه ربع‌سکه‌های کشف‌شده به اثبات رسید.

وی با اشاره به اینکه برای متخلفین به اتهام تقلب در کسب تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی استان معرفی خواهند شد افزود: با توجه به حساسیت امر و با دستور دادستان استان اقدامات لازم در جهت شناسایی عوامل تخلف، موضوع در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رعایت حقوق مصرف‌کنندگان در سرلوحه فعالیت تمامی صنوف استان قرار گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف جریمه نقدی و برخوردهای قانونی در انتظار متخلفان خواهد بود.

جانی پور در پایان با تأکید بر اینکه نظارت و کنترل بازار جز با همراهی و همکاری مردم محقق نخواهد شد اظهار داشت: از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم ضمن انجام دقت و حساسیت لازم در خریدهای خود تخلفات ‏اقتصادی شامل گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور فروش، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری را با شماره تلفن 124 و یا به‌صورت حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا اداره‌های شهرستان‌ها اطلاع دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد