تاریخ درج خبر : 1395/07/07
کد خبر : ۵۵۵۰۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
گردشگری عامل پیوند فرهنگی و توسعه اقتصادی؛

(فیلم) همنوایی سرود ای ایران در حضور مهمانان خارجی هتل جهانگردی یاسوج

عضو شورای شهر و رئیس مجتمع جهانگردی یاسوج، به مناسبت  روز جهانی گردشگری، در صفحه اینستاگرام خود کلیپ و یادداشتی کوتاه با عنوان: گردشگری عامل توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، منتشر کرده است.

japanes-tourism-yasuj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در این یادداشت سعید پایدار با ارائه کلیپی از ادای احترام مهمانان خارجی حاضر در هتل جهانگردی یاسوج در هنگام اجرای سرود ای ایران می‌گوید:گردشگری قبل از آنکه صنعت یا رویکردی اقتصادی باشد، گفتمان فرهنگی و اجتماعی است که با برنامه‌ریزی و خلاقیت می‌تواند ضمن ارتقا شاخص‌های اقتصادی به بازسازی چهره یک منطقه یا کشور از حیث فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کمک شایانی کند.

وی می‌افزاید:شاید ارزش این مهم برای کشور ما که به خاطر تحریم‌های ظالمانه غرب، همچنین کاهش شدید قیمت نفت که نتیجه آن بیکاری و رکود شدید اقتصادی است صدچندان باشد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است تبلیغات سوء و غیرواقعی در خارج از مرزها از کشور کهن و متمدن ایران، تصویری زشت و بدسیما همچنین عقب‌مانده و توسعه‌نیافته را برای سایر ملل به همراه داشته است.

به گفته پایدار در کنار تلاش و مجاهدت دستگاه دیپلماسی کشور برای برقراری و بهبود روابط دیپلماتیک، وظیفه فعالان فرهنگی و گردشگری کشور از جهت معرفی فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی ایرانی حائز اهمیت است.

وی معتقد است :اهمیت گردشگری برای همه دنیا ثابت شده، و ما باید از این موهبت بی‌نظیر برای ارتقا شاخص‌های، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی…نهایت استفاده را ببریم.

پایدار با اشاره به کلیپ کوتاه از گردشگران حاضر در هتل جهانگردی یاسوج در صبح عید قربان، در ادامه می‌نویسد:همه باهم (کرد، لر، ترک، فارس…و همچنین گردشگران ژاپنی) به احترام، دست‌به‌سینه و ایستاده سرود ای ایران را خواندیم. و غیر از قدرت گردشگری هیچ عامل دیگری قادر نیست این صمیمت و یکدلی را به وجود آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قاسم روان اور گفت:

    درود بر مهندس پایدار. تنها عضو شورای شهر که با شهامت و شجاعت و بدون ترس و یا ملاحظات خاص از مطالبات برحق شهرنشینان بویراحمدی دفاع می نماید. امیدوارم ایشان از تصمیم خود برای عدم شرکت در انتخابات پیش روی شورای شهر صرف نظر نموده و مجدد کاندیدا شوند.

پربازديد