تاریخ درج خبر : 1395/07/07
کد خبر : ۵۵۵۰۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد:

رتبه استان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن پایین است/ لنده بالاترین درصد تبت اینترنتی اطلاعات سرشماری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن از میانگین کشوری عقب است.

noroozi-hasan-04

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، حسن نوروزی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست سرشماری نفوس و مسکن استان افزود: در سطح کشور به طور میانگین ۱.۹۱ درصد خانوارها سرشماری اینترنتی شده‌اند که این میزان در استان ۱.۷۲ درصد است.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی مرکز آمار ایران ۱۹۴ هزار و ۸۵۶ خانوار در این استان سرشماری می‌شوند، اظهار داشت: سرشماری اینترنتی در روزهای اول در استان وضعیت مطلوب‌تری داشت و در کشور رتبه ۱۲ را داشتیم.

نوروی افزود: این رتبه اکنون به رتبه ۱۹ در کشور رسیده و تاکنون ۱.۸۱ درصد جمعیت استان به‌صورت اینترنتی در سرشماری ثبت‌نام کرده‌اند.

وی میانگین کشوری ثبت‌نام خانواده‌هار سامانه اینترنتی ثبت‌نام شده نفوس و مسکن www.sarshomari.95.irدر کشور را ۲.۰۵  درصد عنوان کرد و افزود: سرشماری نفوس و مسکن در استان همزمان با سراسر کشور سوم مهر ماه آغاز شد که بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان در شهرستان لنده با 2.34 درصد و کمترین ثبت‌نام کنندگان را شهرستان دنا با آمار 1.46 درصد به خود اختصاص داده است.

نوروزی افزود: شهرستان دنا نیز با ۱.۴۶ درصد دارای پایین‌ترین میزان سرشماری اینترنتی استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بر بهبود وضعیت سرشماری در استان تأکید کرد و گفت: این استان از لحاظ رتبه نفوذ اینترنت در خانواده‌ها در بهمن‌ماه سال گذشته رتبه هشت کشور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: همچنین میانگین آمار دسترسی خانواده‌ها به اینترنت در استان نیز ۶۲.۴ است که در کشور رتبه ششم را برای استان رقم‌زده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد