تاریخ درج خبر : 1395/07/07
کد خبر : ۵۵۵۰۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان عنوان شد:

وجود 800 شغل بدون متقاضی در کهگیلویه و بویراحمد

در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد در حالی از وجود حدود ۸۰۰ شغل بدون متقاضی در استان خبر داده شد، که طبق آمار دیگری، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار نفر در سامانه کاریابی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کرده‌اند.

khademi-mosa

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر پنج‌شنبه به ریاست استاندار برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از دو هزار جوینده کار در سامانه کاریابی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ثبت‌نام کرده‌اند.

صابر مظاهری با اشاره به وجود بیش از 13 هزار جوینده کار در استان، افزود: در برنامه ششم، ایجاد سالیانه یک هزار و 200 فرصت شغلی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود یک هزار و 265 فرصت شغلی، توسط کارفرمایان بخش خصوصی ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد آمار بکارگماری جویندگان کار در سال 94 را حدود 968 نفر عنوان و تصریح کرد: در شش‌ماهه نخست امسال نیز 492 جوینده کار به کار گمارده شدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اینکه آمار ارائه‌شده از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نشان می‌دهد که حدود 800 فرصت شغلی ایجاد شده از ابتدای امسال تاکنون خالی مانده‌اند، گفت: علت خالی ماندن این فرصت‌های شغلی باید بررسی شود.

سید موسی خادمی با بیان اینکه خالی ماندن این فرصت‌های شغلی نشان‌دهنده ضعف عملکرد ما است، افزود: سامانه‌ای راه‌اندازی و فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای آگاهی متقاضیان شرح داده شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته‌های تشویقی بیمه‌ای که توسط کمیته امداد یا بهزیستی ارائه می‌شود را برای کارفرمایان تبیین کند تا از این بسته‌ها برای بکارگماری متقاضیان بیشتری بهره ببرند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تشکیل جلسه‌ای با دستگاه‌های ذی‌ربط و ساماندهی آمار مربوط فرصت‌های شغلی ایجاد شده و علت خالی ماندن این فرصت‌های شغلی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد