تاریخ درج خبر : 1395/07/08
کد خبر : ۵۵۵۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اداره کار و امور اجتماعی گچساران خبر داد:

مرگ 2 کارگر ساختمانی در گچساران

رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت 2 کارگر ساختمانی این شهرستان در سالجاری خبر داد.

mahdi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، بیژن مهدی پور در گفت‌وگو اختصاصی با ایلنا در گچساران گفت: متأسفانه به دنبال سوانح حادثه کار، 2 کارگر ساختمانی در گچساران در سالجاری جان خود را از دست دادند.

وی تعداد حوادث اتفاق افتاده سالجاری برای کارگران ساختمانی گچساران را 20 حادثه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود دیگر شاهد تلف شدن جان کارگری نباشد.

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی گچساران افزود: کارگران فوت‌شده ساختمانی یک کارگر در بافت فرسوده دوگنبدان و یک کارگر در حوزه نفت بوده است.

مهدی پور گفت: بیشتر کارگرانی که گزارش حادثه آن‌ها به اداره ارجاع نمی‌شود در محل حادثه توسط پیمانکار مربوطه در دریافت غرامت و دادن رضایت اقدامات لازم را انجام داده‌اند و بسته به نوع بیمه و کیفیت مستندات وقوع حادثه دریافت غرامت می‌کند.

وی در ادامه تأکید کرد که به‌کارگیری اتباع بیگانه در گچساران ممنوع است و طبق ماده 120 قانون اداره کار تنها بیگانگانی که مجوز کار و اقامت دارند شامل جذب مشاغل می‌شوند.

مهدی پور افزود: در صورت مشاهده یا گزارش با کارفرمای مربوطه بار اول جریمه قانونی و نقدی و در مراحل بعدی به مراجع قضائی ارجاع و پیگرد قانونی خواهد شد.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گچساران از شروع به کار انجمن صنفی کارگران ساختمانی این شهرستان هم خبر داد و اظهار داشت: در پی رسیدگی به امور کارگران ساختمانی انجمن فوق با انتخاب اعضاء فعالیت صنفی خود را آغاز کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد