تاریخ درج خبر : 1395/07/09
کد خبر : ۵۵۵۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۲۰ کودک در باشت دچار سوءتغذیه هستند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش کودکانی که دچار سوءتغذیه شده‌اند اظهار نگرانی کرد.sotaghziye-kodakan

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، حبیب‌الله باقرپور گفت: ۱۲۰ کودک در شهرستان باشت استان کهگیلویه و بویراحمد دچار سوءتغذیه هستند.

وی با بیان خدماتی که از سوی کمیته امداد امام (ره) باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد برای کودکان سوءتغذیه ارائه شده است، اظهار داشت: تعداد کودکان سوءتغذیه این شهرستان در سال ۹۴، کمتر از ۱۰۵ مورد بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با حمایت کمیته امداد این شهرستان بالغ‌بر ۲۵۰ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال هزینه صرف رسیدگی به کودکان سوءتغذیه در سال جاری شده است.

باقرپور گفت: بیش از یک هزار و ۵۳۷ خانوار با جمعیت سه هزار و ۷۷۹ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شهرستان باشت قرار دارند.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ به ۱۲۱ زوج در شرف ازدواج جهیزیه به ارزش ریالی ۲ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال و در نیمه اول سال ۹۵ به ۳۵ زوج و ارزش ریالی ۷۰۰ میلیون ریال جهیزیه اهداء شده است.

بنا بر این گزارش، حدود ۳۵ هزار نفر در شهرستان باشت سکونت دارند که از شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود.

فاصله شهرستان باشت تا یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۱۰ کیلومتر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد