تاریخ درج خبر : 1395/07/09
کد خبر : ۵۵۵۲۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

محمود باقری: مخالفت فرماندار دنا با جشنواره انگور/ لزوم همراهی فرمانداران با سیاست‌های دولت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتظار می‌رفت در شهرستان‌ها که قاعدتاً نیاز بیشتری به معرفی فرهنگ آن‌ها می‌رود، فرمانداران، تابعیت بیشتری از سیاست‌های دولت می‌شد.

bagheri-mahmod

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از زاگرونا، محمود باقری در حاشیه کاگروه گردشگری استان، معرفی آداب‌ورسوم مردم و فرآورده‌های تبدیلی انگور را از جمله اهداف جشنواره انگور عنوان کرد و افزود: درصورتی‌که این جشنواره به نحو مطلوب برگزار می‌شد، می‌توانستیم آن را در تقویم سال میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ثبت کنیم.

باقری گفت: آقای بهشتی‌روی فرماندار دنا با برگزاری جشنواره انگور مخالفت کرده است و برای این کار هنوز دلیل قانع‌کننده‌ای به ما اعلام ننموده است.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه تاکنون جشنواره‌های متعددی در سطح استان به همت این اداره به اجرا گذاشته شده، گفت: برگزاری جشنواره برفی در کاکان، جشنواره تابستانه یاسوج و جشنواره انگور ازجمله جشنواره‌های استانی میراث فرهنگی است که متأسفانه به دلیل عدم همراهی فرماندار، جشنواره انگور برگزار نمی‌شود و شانس سی سخت برای معرفی به‌عنوان قطب محصولات باغی به کشور و عرصه منطقه از بین می‌رود.

وی افزود: چون شعار دولت تدبیر و امید تعامل و همکاری مسئولین و همراهی مردم است انتظار می‌رفت در شهرستان‌ها که قاعدتاً نیاز بیشتری به معرفی فرهنگ آن‌ها می‌رود، فرمانداران، تابعیت بیشتری از سیاست‌های دولت می‌شد.

باقری ضمن عذرخواهی از مردم شهرستان دنا به‌ویژه اهالی سی سخت گفت: امیدواریم ضمن اینکه بتوانیم شهرستان دنا (شهر سی سخت) به‌عنوان شهر نمونه گردشگری ثبت نموده و در معرفی این شهرستان به ایرانیان و جهانیان بیش‌ازپیش گام برداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد