تاریخ درج خبر : 1395/07/09
کد خبر : ۵۵۵۲۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه کشور: ظریف با دیپلماسی فعال و انقلابی غرب را به انجام تعهداتش وادار کند

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره اعتراف وزیر خارجه کشورمان به بدعهدی آمریکا در اجرای برجام، گفت: امروز و باگذشت حدود بیش از یک سال از امضای برجام بر همگان روشن شده که امریکا به تعهداتش در برجام عمل نکرده است و عملکرد ضعیف دستگاه دیپلماسی ما طرف مقابل را در نقص عهد گستاخ‌تر کرده است.photo_2016-10-01_05-27-36

به گزارش سایت کهگیلویه و بویراحمد، شایان نادری افزود: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما همواره در مذاکرات مبنا را بر اعتمادافزایی قرار داد ولی امروز می‌بینیم که نه‌تنها امریکا به وعده‌های خود عمل نمی‌کند بلکه ما را هم غیرقابل‌اعتماد قلمداد می‌کند. این است نتیجه اعتماد و اصرار بر مذاکره.

نادری تصریح کرد: وزیر خارجه کشورمان باید بداند که دست‌یابی به توافقی که ضمانت اجرایی آن بیرون از متن برجام و به‌صورت شفاهی و صرفاً متکی به خواست امریکا باشد فی‌نفسه ناقص و برای کشورمان بدون دستاورد خواهد بود.

این فعال دانشجویی یادآور شد: دیگر وقت آن رسیده که دیپلماسی منفعلانه و لبخند جای خود را به دیپلماسی فعال و انقلابی بدهد و طرف مقابل را به انجام تعهداتش در برجام وادار کند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در خاتمه اظهار داشت: اکنون مجال سکوت، انفعال و گلایه‌گذاری نیست بلکه مجال واکنش متقابل مبتنی بر منافع ملت است زیرا استمرار وضعیت منفعلانه نه‌تنها هیچ دست آوردی نخواهد داشت بلکه ضررهای بیشتری را به کشور تحمیل خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد