تاریخ درج خبر : 1395/07/10
کد خبر : ۵۵۵۲۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

 فوت 2 کارگر ساختمانی در گچساران

رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی گچساران از فوت 2 کارگر ساختمانی این شهرستان در سالجاری خبرداد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد  به نقل از ایلنا، مهدی پورگفت: متاسفانه بدنبال سوانح حادثه کار، 2 کارگر ساختمانی در گچساران در سالجاری جان خود را از دست دادند.

وی تعداد حوادث اتفاق افتاده سالجاری برای کارگران ساختمانی گچساران را 20 حادثه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود دیگر شاهد تلف شدن جان کارگری نباشد.

رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی گچساران افزود: کارگران فوت شده ساختمانی یک کارگر در بافت فرسوده دوگنبدان و یک کارگر در حوزه نفت بوده است.

مهدی پور گفت: بیشتر کارگرانی که گزارش حادثه آنها به اداره ارجاع نمی شود در محل حادثه توسط پیمانکار مربوطه در دریافت غرامت و دادن رضایت اقدامات لازم را انجام داده اند و بسته به نوع بیمه و کیفیت مستندات وقوع حادثه دریافت غرامت می کند.

وی در ادامه تاکید کرد که به کار گیری اتباع بیگانه در گچساران ممنوع است و طبق ماده 120 قانون اداره کار تنها بیگانگانی که مجوز کار و اقامت دارند شامل جذب مشاغل می شوند.

مهدی پورافزود: در صورت مشاهده یا گزارش با کارفرمای مربوطه بار اول جریمه قانونی و نقدی و در مراحل بعدی به مراجع قضائی ارجاع و پیگرد قانونی خواهد شد.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گچساران از شروع به کار انجمن صنفی کارگران ساختمانی این  شهرستان هم خبرداد و اظهارداشت: در پی رسیدگی به امور کارگران ساختمانی انجمن فوق با انتخاب اعضاء فعالیت صنفی خود را آغاز کرده است .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد