تاریخ درج خبر : 1395/07/10
کد خبر : ۵۵۵۲۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۰ هزار راس دام حیات وحش منطقه حفاظت شده خائیز را تهدید می کند

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تعلیف ۲۰ هزار راس دام سبک در حاشیه منطقه حفاظت شده خائیز را خطر بزرگی برای حیات وحش این منطقه دانست.

به گزارش سایت استان استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، سید اسدالله هاشمی در نشست توجیهی دامداران و عشایر منطقه حفاظت شده خائیز گفت: یکی از خطراتی که حیات وحس این منطقه را تهدید می کند، انتقال و ابتلای بیماری های مشترک دام های وحشی و اهلی از جمله تب برفکی و پی پی آر است.

وی به کمبود علوفه مورد نیاز وحوش منطقه خائیز اشاره کرد و اظهار داشت: زیستگاه خائیز در زمانهای حساس و فصول خشکی، جوابگوی نیاز تغذیه ای حیات وحش نیست.

هاشمی تاکید کرد: جلوگیری از ورود دامها به زیستگاههای حساس در منطقه حفاظت شده خائیز ضروری است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای دقیق ضوابط پروانه های چرای دام مناطق از دیگر الزامات است که باید به طور دقیق اجرا شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه به فصل جفت گیری حیات وحش منطقه خائیز نزدیک می شویم، ایجاد آرامش در این مناطق و توجیه دامداران برای از عدم ورود دام های مریض به منطقه ضررورت دارد.

هاشمی همچنین هدف از این جلسه را مشارکت بیشتر جوامع بومی محلی در تامین امنیت حفاظت از حیات وحش خائیز عنوان کرد و گفت: همسو سازی مشارکت مردم و جوامع محلی در حفاظت از مناطق در راستای سیاستهای سازمان از جمله اهداف برگزاری این نشست است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد