تاریخ درج خبر : 1395/07/10
کد خبر : ۵۵۵۲۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آب سد تنگ سرخ به‌زودی به یاسوج منتقل می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از پیگیری تسریع در روند آبرسانی به لیکک خبر داد و گفت: آب سد تنگ سرخ به‌زودی به یاسوج منتقل می‌شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، علی داودی‌مهر با اشاره به پروژه‌های آبرسانی در استان اظهار کرد: تسریع در روند اجرای طرح‌های آبرسانی از اولویت‌های شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط استان و کم آبی افزود: پیگیر آبرسانی به لیکک هستیم.

وی با اشاره به محرومیت و توسعه‌نیافتگی شهرستان بهمئی تصریح کرد: آب منطقه‌ای استان همه تلاش‌، امکانات مادی و معنوی خود را در آبرسانی به شهر لیکک به کار گرفته است.

داودی‌مهر بیان کرد: به دلیل برخی مشکلات طرح آبرسانی به لیکک پس از حدود یکسال وقفه و با تغییراتی که در عوامل آن صورت گرفته مجدداً فعالیت آن آغاز شد و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی کمبود آب را علت اصلی مهاجرت افراد از مناطق استان عنوان کرد و گفت: متأسفانه شهر دهدشت به دلیل خشکسالی و کمبود آب خالی از سکنه می‌شود و این موضوع مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح تأمین آب 25 هزار هکتار از اراضی دهدشت غربی در حال مطالعه است.

وی افزود: اجرای طرح آبرسانی به دهدشت نقش مهمی در ایجاد اشتغال و همچنین جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه از این شهر دارد.

داودی‌مهر با اشاره به سد تنگ سرخ عنوان کرد: قرارداد سامانه انتقال آب تنگ سرخ به یاسوج با یک شرکت بسته شده، گفت: به زودی و در سریع‌ترین زمان این طرح اجرا و آب سد تنگ سرخ به یاسوج منتقل می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد