تاریخ درج خبر : 1395/07/10
کد خبر : ۵۵۵۴۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست مشترکی با حضور مدیرکل، معاونین و روسای ادارات شهرستان منابع طبیعی صورت گرفت:

تقدیر مدیرکل سیاسی استانداری از روسای منابع طبیعی شهرستان‌ها (تصاویر)

روز شنبه دهم مهرماه مدیرکل سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری و مسئول هماهنگ‌کننده سفر و ستاد رئیس‌جمهوری از روسای منابع طبیعی شهرستان‌ها تقدیر و تشکر کرد.

manabe-tabiee-taghdir-6

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، لوح تقدیر سید کرامت الله کریمی از روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها به خاطر سپاسگزاری از تلاش و حمایت‌های این افراد در تحقق اهداف دولت تدبیر و امید و همچنین فراهم نمودن زمینه استقبال از رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان اهدا گردید.

در نشست مشترکی که با حضور مدیرکل، معاونین و روسای ادارات شهرستان برگزار شد مسائل مهم منابع طبیعی از سوی طرفین موردبحث و بررسی قرار گرفت و مدیرکل سیاسی استانداری تأکید کرد موارد موردبحث و دغدغه‌های مسئولان منابع طبیعی در این نشست پیگیری خواهد شد.

از موارد موردبحث در این نشست می‌توان به رفع ابهامات موجود در پلاک‌های عرصه‌های ملی هم‌مرز با استان‌های همجوار و رفع عدم تطابق این پلاک‌ها با تقسیمات کشوری، لزوم اجرای بند ب ماده ۱۲ از سوی کلیه دستگاه‌های اداری و کسب مجوز جهت اجرای پروژه‌های عمرانی از منابع طبیعی و برآورد و پرداخت خسارت وارده به عرصه‌های منابع طبیعی از سوی این ادارات به منابع طبیعی، تأمین اعتبار لازم جهت پرداخت حقوق نیروهای قراردادی و قرقبان‌ها و تغییر وضعیت قرارداد این نیروهای تلاشگر، تأمین نیرو و تجهیز امکانات برای شهرستان‌ها بخصوص شهرستان‌های تازه تأسیس، حضور دستگاه‌های اجرایی در مهار آتش‌سوزی‌ها و تذکر به دستگاه‌های غیرفعال، پیگیری پروژه منارید، پیگیری جدی توسعه گیاهان دارویی و اختصاص تأمین اعتبار خاصی برای این موضوع، همکاری ادارات متولی فرهنگ و صداوسیمای استان جهت فرهنگ‌سازی منابع طبیعی و مواردی دیگر اشاره نمود.

سید کرامت الله کریمی در پایان نشست اعلام کرد به‌منظور پیگیری موضوعات مطرح شده نشست‌هایی با ادارات و نهادهایی که پروژه عمرانی اجرا می‌کنند با حضور مسئولان منابع طبیعی برگزار شود و کلیه طرح‌ها دارای پیوست زیست‌محیطی و منابع طبیعی شوند و زمینه برآورد خسارات وارده قبل، حین و بعد از اجرای پروژه مهیا شود تا بتوان از این طریق تخریب وارده به منابع طبیعی کاهش یابد.

ایشان همچنین گفت طرح توسعه گیاهان دارویی یک فرصت است که باید استفاده بشود و بر پیگیری توسعه گیاهان دارویی و تأمین اعتبار لازم و پیگیری طرح منارید در استان تأکید کردند و مقرر شد در جلسات بعدی این مسائل مورد پیگیری جدی قرار گیرند.

در پایان مقرر گردید یک نفر رابط از منابع طبیعی جهت حل‌وفصل معضلات تقسیمات کشوری و رفع ابهام در مرزهای استان با استان‌های همجوار به استانداری معرفی شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد