تاریخ درج خبر : 1395/07/10
کد خبر : ۵۵۵۴۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -
جوابیه فرمانداری دنا به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

بهشتی‌فر: میراث‌ فرهنگی مکاتبه‌ای در مورد «جشنواره انگور» نداشت/ طرح موضوعی غیرواقعی برای شانه خالی کردن از مسئولیت است

عباس بهشتی‌فر فرماندار دنا با انتشار جوابیه‌ای نسبت به مطلب محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنوان «مخالفت فرماندار دنا با برگزاری جشنواره انگور»(اینجا) واکنش نشان داد.javabia-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ترنم دنا، در متن این جوابیه آمده است:

با عنایت به انتشار مصاحبه آقای محمود باقری مدیرکل محترم میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مورخ ۰۹/۰۷/۱۳۹۵ در پایگاه خبری زاگرونا و بازنشر در سایر سایت‌های خبری، مبنی بر «مخالفت فرماندار دنا با برگزاری جشنواره انگور ضمن تکذیب مطالب مطروحه در آن مصاحبه، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی و خوانندگان محترم آن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی معروض می‌دارد و مستنداً به ماده ۲۳ قانون مطبوعات خواهشمند است نسبت به انتشار این تکذیبیه در همان بخش اقدام گردد.

مدیرکل محترم میراث فرهنگی و گردشگری بی‌تفاوتی و ناکامی‌های اداری و سازمانی خود را در برگزاری جشنواره انگور به گردن دیگران انداخته و با طرح موضوعی غیرواقعی در پی شانه خالی کردن از پاسخگویی به مردم و مسئولان هستند. جشنواره را چه به استانداری و چه به فرمانداری نداده است و اگر مدرکی دال بر پیگیری و مخالفت فرماندار دنا با برگزاری جشن انگور دارد ارائه دهد.

 سؤالی که باید آقای باقری پاسخ دهند این است که شما در کجای داستان جشنواره انگور قرار گرفته‌اید؟

متولی برگزاری جشنواره انگور کدام نهاد بوده‌اند؟

چرا طبق قانون درخواست مجوز نداده‌اید؟

چه اقدام عملی انجام دادید که فرماندار دنا مانع شد؟

چرا کسی برای پیگیری موضوع به فرمانداری یا استانداری مراجعه نکرد؟ چرا یک مدیرکل از روند برگزاری قانونی یک جشنواره اطلاعی ندارد که کارهای مقدماتی را انجام دهد؟

آیا این اقدام شما در کنار سایر ناهماهنگی‌ها با فرمانداری دنا برای افتتاح طرح‌ها در شهرستان دنا، برخلاف ادعاها و شعارها نشان از ناهماهنگی و عدم همراهی با تیم مدیریتی دولت نیست؟

چرا بعد از تذکر استاندار محترم استان برای هماهنگی مدیران کل با فرمانداران برای افتتاح طرح‌ها همچنان بر ادامه این روند غیرقانونی اصرار و پافشاری می‌کنید؟

این‌گونه اقدامات چه پیامی را به مردم مخابره می‌کند؟

برخلاف مطالب نقل‌شده درزمینهٔ برگزاری جشنواره انگور، هیچ شخص یا نهادی درخواست مجوز برگزاری این جشنواره را چه به استانداری و چه به فرمانداری نداده است و معلوم نیست که مدیرکل محترم از کجا پیگیری کرده‌اند لذا اگر ایشان مدرکی دال بر پیگیری و مخالفت فرماندار دنا با برگزاری جشن انگور دارد به مردم فهیم و آگاه ارائه دهند. جهت اطلاع مدیرکل محترم به عرض می‌رسانیم که برای برگزاری یک جشنواره منطقه‌ای که فرصت‌ها و تهدیدهای بسیاری را برای اعتبار استان به همراه دارد باید با بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای مربوط هماهنگی لازم صورت گیرد که مدیرکل محترم میراث فرهنگی نه‌تنها پیگیری نکرده‌اند که دنبال توجیه کم‌کاری و اهمال در مسئولیت خود می‌باشند. بر همگان آشکار است که حضور فعال و مسئولانه فرمانداری دنا و ارتباط دوسویه و منطقی با مردم در کنار مواضع شفاف حمایت از دولت تدبیر و امید برای رسیدن به خواسته‌های به حق و قانونی مردم شهرستان دنا، رضایت مردم را به همراه داشته است و مردم فرهنگ دوست شهرستان دنا با چشم بینا و گوش شنوا، از انگیزه طرح این ادعاهای سطحی و عوام فریبانه اطلاع دارند. مجموعه فرمانداری دنا با پرهیز از حاشیه‌سازی‌ها و سیاست‌بازی در اجرای برنامه‌های دولت رضایت مردم و خداوند را اولویت اصلی خود می‌داند و در هماهنگی کامل با نماینده عالی دولت در استان این مسیر خدمت را ادامه خواهد داد. جناب آقای مدیرکل زیر درخت انگور دنبال هلو می‌گردید بدهکار مردم سی سخت گشته‌اید؟ لطفاً بدهکار وجدان خود نشوید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد