تاریخ درج خبر : 1395/07/11
کد خبر : ۵۵۵۵۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام وزیر آموزش و پرورش به پیش کنگره شهدای دانش‌آموزی کهگیلویه و بویراحمد

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش به مناسبت کنگره ملی 1880شهید استان کهگیلویه و بویراحمد و پیش کنگره شهدای دانش‌آموزی این استان پیامی صادر کرد.%d9%81%d8%a7%d9%86%db%8c

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است؛

سلام و صلوات خداوند و رسول گرامی او بر ارواح پاک شهیدان والا مقام به ویژه دانش‌آموزان شهید، ‌نونهالان و نوجوانانی که پایه‌های عزت و افتخار انقلاب اسلامی را متعهدانه بر علم و عمل خویش استوار ساختند .

درود بر ظفر آفرینان همیشه جاوید دانش‌آموز که در میان خیل عظیم شهیدان به قلم سرخ شهادت و شهامت بالاترین معدل خلوص را در کارنامه درخشان مدرسه عالم آفرینش به نام مبارک خویش رقم زدند.

شاگردان متبرز مکتب روح‌الله که در مدرسه شهادت جانانه مشق عشق کردند و مسیرملک و ملکوت را یکباره در نوردیدند.

فهمیده مسلکانی که خداباورانه پرچم ائتلای ایران اسلامی را در سپیده سحری،‌ جاودانه بر بلندای ابدیت به احتزاز درآوردند.

بدون شک 36هزار لاله به خون خفته دانش‌آموز عظیم‌ترین پشتوانه توسعه معرفتی و معنوی جامعه و الگوهایی مانا و بی‌مانند برای دانش‌آموزان امروز و آینده این سرزمین‌اند .

امروز نیز باید با الهام از حضور تحول آفرین دانش‌آموزان در شکل‌گیری انقلاب و پیروزی در دفاع مقدس زمینه‌های بروز و ظهور توانمندی این سرمایه‌های بی‌بدیل در قصرهای علمی، آموزشی فرهنگی،‌ سیاسی،‌ اقتصادی،‌ ورزشی،‌ و فناوری فراهم آید زیرا تعالی پیشرفت همه جانبه کشور همواره مرهون حضور آگاهانه و پرنشاط دانش‌آموزان این همیاران همیشه در صحنه و همراهان دیدار و سرزنده دولت و ملت بوده است.

برگزاری کنگره شهدای دانش‌آموز می‌تواند نقشی اثرگذار در انتقال و تبیین اندیشه‌های علمی و عملی دانش‌آموزان شهید به دانش‌آموزان اکنون و آینده داشته باشند و این امر مبارک قوام بخش فرهنگ مقاومت و ایثار در سایه سار معرفت آموزی  و نوید بخش آینده‌ای روشن و روشنگر، برای تعالی این سرزمین باشد. چشم امید من به دستان کوچک،‌اندیشه‌های سترگ و دلهای حماسه آفرین شماست .

امیدوارم با توکل به ذات اقدس الهی و استمداد از ارواح مقدس شهدای دانش آموز مدبرانه و امیدوارانه برای عزت، ‌امنیت،‌ پیشرفت،‌ سربلندی و سرافرازی میهن عزیزمان، بکوشید.

اولین کنگره ملی سرداران، امیران و 1880 شهید استان کهگیلویه و بویراحمد از 11 تا 15 مهر ماه در مصلی امام خمینی(ره) یاسوج در حال برگزاری است که یکشنبه، 11 مهر ماه اجلاسیه عشایر، ایثارگران، جانبازان و آزادگان باحضور محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دکتر خواهانی گفت:

    یادشان گرامی باد بهترین دوران زندگی را باشون بودیم ولی به چشم خود دیدم بهترین ها گل چین شدند

پربازديد