تاریخ درج خبر : 1395/07/11
کد خبر : ۵۵۵۵۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

راه‌اندازی شورای اجتماعی محله در یاسوج

شهردار یاسوج از راه‌اندازی شورای اجتماعی محله در یاسوج خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، محمدعلی جاوید در جمع مدیران شهری اظهار کرد: شورای اجتماعی محله در یاسوج راه‌اندازی می‌شود.

شهردار یاسوج با بیان اینکه ماهیت این شوراها مشورتی و نظارتی با عضویت علاقه‌مندان ساکن در محله‌های شهری شکل می‌گیرد، گفت: کمک به مشارکت مردمی در فرآیند تصمیم‌سازی، شناسایی مشکلات و ظرفیت‌ها، کمک به ارتقاء شاخص شهری، تقویت هویت محله‌ها و نهادینه کردن نظارت همگانی در محله از جمله اهداف شکل‌گیری شورای اجتماعی محله است.

وی افزود: امام جماعت مسجد، مدیر مدرسه، پیشکسوتان، کاسب محله، رابط بهداشت و دادگستری، رابط کلانتری تشکیل مردمی، مدیر مجتمع، معتمد محله و نمایندگانی از شورا و شهرداری اعضای این شورا را تشکیل می‌دهند.

جاوید با بیان اینکه در شورای اجتماعی محلات مشکلات محله‌ها اولویت‌بندی و برای رفع آن به شهرداری اعلام می‌شود، اظهار داشت: تدوین سند توسعه محله‌ها، تدوین چگونگی مشارکت شهروندان ساکن در محله، تشکیل بانک اطلاعات محله‌ها از جمله مؤلفه‌هایی است که شورای اجتماعی محله‌ها پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها برای تقویت محله‌محوری و افزایش تعلق خاطر شهروندان و برخورداری از مشارکت‌های فکری آنان در مسائل شهری است.

شهردار یاسوج با بیان اینکه معتقدیم شوراهای اجتماعی محله، هویت از دست رفته محله‌ها را احیاء می‌کند، خاطرنشان کرد: با شکل‌گیری شورای اجتماعی محله شهروندان در مدیریت شهری که به طور مستقیم بر زندگی آن تأثیر می‌گذارد سهیم هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد