تاریخ درج خبر : 1395/07/11
کد خبر : ۵۵۵۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج:

شورای اجتماعی محله در یاسوج راه‌اندازی می‌شود

شهردار یاسوج گفت: شورای اجتماعی محلات در محله‌های این شهر راه‌اندازی می شود.

javid-shahrdar-yasuj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، محمدعلی جاوید صبح امروز در جمع مدیران شهری یاسوج اظهار داشت: ماهیت این شوراها مشورتی و نظارتی با عضویت علاقمندان ساکن در محله‌های شهری شکل می‌گیرد.

وی عنوان کرد: کمک به مشارکت مردمی در فرایند تصمیم سازی، شناسایی مشکلات و ظرفیت‌ها، کمک به ارتقاء شاخص شهری، تقویت هویت محله‌ها و نهادینه کردن نظارت همگانی در محله ازجمله اهداف شکل‌گیری شورای اجتماعی محله است.

شهردار یاسوج ابراز کرد: امام جماعت مسجد، مدیر مدرسه، پیشکسوت، کاسب محله، رابط بهداشت و دادگستری، رابط کلانتری تشکیل مردمی، مدیر مجتمع، معتمد محله و نمایندگانی از شورا و شهرداری اعضای این شورا را تشکیل می‎دهند.

جاوید با بیان اینکه در شورای اجتماعی محلات مشکلات محله‌ها اولویت‌بندی و برای رفع آن به شهرداری اعلام می‌شود افزود: تدوین سند توسعه محله‌ها، تدوین چگونگی مشارکت شهروندان ساکن در محله، تشکیل بانک اطلاعات محله‌ها ازجمله مؤلفه‌هایی بوده که شورای اجتماعی محله‌ها پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه معتقدیم شوراهای اجتماعی محله هویت ازدست‌رفته محله‌ها را احیاء می‌کند اظهار داشت: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها در جهت تقویت محله محوری و افزایش تعلق‌خاطر شهروندان و برخورداری از مشارکت‌های فکری آنان در مسائل شهری است.

شهردار یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با شکل‌گیری شورای اجتماعی محله شهروندان در مدیریت شهری که به طور مستقیم بر زندگی آن تأثیر می‌گذارد سهیم هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد