تاریخ درج خبر : 1395/07/12
کد خبر : ۵۵۵۶۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سفره‌ای برای فضل‌الله؛ حکایت مادری که چشم‌انتظار است

سفره‌ای که مادر شهید جاویدالاثر فضل‌الله خوید برای فرزندش پهن کرده خبر از امیدی می‌دهد که چراغ آن هرگز خاموش نخواهد شد

madar-shahid-khoid-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایل‌بانو، کنگره ملی شهدای کهگیلویه و بویراحمد از روز گذشته با حضور مسئولان کشوری و استانی در مصلی امام خمینی ره یاسوج آغاز به کارکرد.

 در حاشیه این کنگره نمایشگاه دفاع مقدس با حضور نهادهای مختلف برپا شده و روزانه از صبح تا شب پذیرای مهمانان زیادی است. غرفه‌ای متفاوت در این نمایشگاه چشم همگان را به خود خیره کرده است غرفه که نه خانه‌ای با چهاردیواری گلی و سقفی که با نیزار پوشیده شده است.

خانه مادر شهید سید فضل‌الله خوید، شهید جاویدالاثری که 30 سال مادر چشم‌انتظار وجود اوست تا شیون بر سر قبر خالی را پایان دهد.

madar-shahid-khoid-6

مادر به امید دیدن دوباره فرزندش سفره دونفره خود را پهن کرده و بشقاب و لیوانی برای فرزندش روبه رو خود گذاشته و ساعت‌ها به این جای خالی خیره می‌شود.

رفتیم تا چند کلامی با وی هم‌صحبت شویم که بازهم مثل همیشه با لحن زیبا و مهربان خود من را به داخل خانه دعوت کرد.

رباب پیشان مادر شهید جاویدالاثر سید فضل‌الله خوید یکی از مادرانی است که بعد از ۳۰ ساله هنوز چشم‌انتظار پیکر پاک فرزند شهیدش است. وقتی با او هم‌کلام می‌شویم هنوز دل‌تنگ فرزند و چشم‌انتظار بازگشت او است.

madar-shahid-khoid-2

مادر شهیدمی گوید فضل‌الله فرزند دومم در هفتم اسفند سال ۱۳۴۰ در یک خانواده مذهبی در روستای سادات مشهدی شهرستان کهگیلویه چشم به جهان گشود و در سن ۱۷ سالگی با یکی از بستگان خود ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک فرزند پسر بود.

وی افزود: فرزندم با آغاز جنگ درحالی‌که سن و سال زیادی نداشت همچون دیگر رزمندگان به ندای امام لبیک گفت و چون به رفتن به جبهه علاقه داشت ما هم مانع رفتنش نشدیم و بعدازاینکه به جبهه رفت مرخصی می‌گرفت و به ما سر می‌زد.

مادر شهید اظهار کرد: شهید از زمان رفتن به جبهه تا قبل از شهادت پنج بار به خانه آمد و به ما سر می‌زد و آخرین باری که آمد قبل از رفتنش گفت که به ما سر می‌زند اما رفت و بعد از ۳۰ سال هنوز چشم‌انتظار بازگشتش هستم.

madar-shahid-khoid-4

وی با بیان اینکه فرزندم در چهارم دی‌ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ در جزیره مینو به شهادت رسیده، بیان کرد: هفت سال از آخرین باری که فرزندم به ما سر زد گذشته بود و از او خبری نشد عده‌‌ای گفتند توسط سربازان عراقی اسیر و سپس شهید شد و هرکسی چیزی می‌گفت. از من هم خواستن برایش مراسم بگیرم اما تا هفت سال برای پسرم مراسم نگرفتم چون به زنده‌بودنش امیدوار بودم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دلم برای فرزندم تنگ‌شده افزود: آرزویم قبل از مرگ بازگشت پیکر فرزندم است تا به اندازه تمام سال‌هایی که نبود در آغوش بگیرم و بعد به خاک بسپارم.

مادر شهید که در تمام مراسمات تشییع شهدا و حتی شهدای گمنام حضور دارد می‌گوید: شاید یکی از این شهدای گمنامی که میهمان این استان می‌شوند فرزندم باشد برای همین در این مراسمات شرکت می‌کنم تا مرا ببیند و بداند هنوز چشم‌انتظارش هستم.

وی در پاسخ به اینکه فرزندش با چه هدفی به جبهه رفت، افزود: شهید برای دفاع از میهن، انقلاب و ناموس خود به جبهه رفت و می‌گفت باید تا قطره‌قطره خون خود بجنگیم و از کشور، ناموس و فرزندانمان دفاع کنیم.

madar-shahid-khoid-3

مادر شهید ادامه می‌دهد: خوشحالم فرزندم برای دفاع از رهبر، کشور و مردمش به جنگ رفت و حتی دوست داشتم من هم در کنارش در جبهه بودم اما توفیق نشد و حالا آرزویم بازگشت پیکر اوست.

وی که بیشتر روزها بر سر مزار فرزندش در گلزار شهدا است، چنین ادامه می‌دهد: بنیاد شهید دو یادمان یکی در روستا و یکی دیگر در گلزار شهدا احداث کرده و من هر وقت دلم برای فرزندم تنگ می‌شود آنجا می‌روم و کمی آرام می‌شوم.

madar-shahid-khoid-5

هفته دفاع مقدس به پایان رسید, کنگره ملی شهدای کهگیلویه و بویراحمد و نمایشگاه دفاع مقدس هم 15 مهرماه به کار خود پایان خواهد داد اما کاسه صبر مادر چشم‌انتظار شهید جاویدالاثر سید فضل‌الله خوید لبریز نخواهد شد و بازهم شاهد حضور بی‌بی رباب در نماز جمعه‌ها و تشییع شهدا در استان خواهیم بود.

گزارش: مرضیه سادات غلامی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد