تاریخ درج خبر : 1395/07/12
کد خبر : ۵۵۵۷۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
در حاشیه نمایشگاه کنگره 1880 شهید کهگیلویه و بویراحمد؛

کتاب «فتاح» در یاسوج نقد و بررسی شد

با حضور تعدادی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و نویسندگان ادبیات مقاومت نشست تخصصی بررسی کتاب فتاح در یاسوج برگزار و این اثر حوزه دفاع مقدس نقد و بررسی شد.

fatah-mohammadi-ketab-naghd-congree-shoda-2

به گزارش خبرنگار مهر، این آیین دوشنبه‌شب با حضور مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری کشور، دکتر فتاح محمدی راوی و میترا رفیعی نویسنده این کتاب در حاشیه نمایشگاه کنگره ۱۸۸۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سرهنگی با بیان اینکه کتاب‌های خاطرات اسرا پر از رنج و دشواری بوده است، افزود: این‌گونه خاطرات بسیار ناب و در جامعه تأثیرگذار بوده و باید حوزه هنری کشور چاپ این کتاب‌ها را افزایش دهد.

مرتضی سرهنگی با اشاره به اینکه ادبیات اسارت در دنیا شناخته شده است، اظهار داشت: انسانی‌ترین ادبیات در جنگ ادبیات اسارت است که بسیار کمیاب است زیرا تعداد اسیران بسیار کم هستند و از آن تعداد عده کمی دست‌به‌قلم می‌شوند.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری کشور تصریح کرد: شاید برخی گمان کنند که چون تعداد اسرا محدود است و آن‌ها هم در اردوگاه‌های مشخصی بوده‌اند کتاب‌های با ادبیات اسارت تکراری خواهند شد اما باید گفت که به اندازه هر اسیر می‌تواند خاطرات متفاوت وجود داشته باشد زیرا انسان موجودی تک‌بعدی نیست و پیچیدگی فراوانی دارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد