تاریخ درج خبر : 1395/07/12
کد خبر : ۵۵۵۷۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون هماهنگی امور عمرانی استان،

حذف 90 نقطه حادثه‌خیز راه‌های کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حذف 90 نقطه حادثه‌خیز در راه‌های ارتباطی این استان برای ایمن‌سازی سفرها یکی از اولویت‌ها و در دستور کار دولت است.

82255737-71068900

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، پژمان نیک اقبالی روز سه‌شنبه در همایش همیاران پلیس در سالن اجتماعات اداره کل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سالانه باید 13 نقطه حادثه‌خیز راه‌های ارتباطی اصلاح و بهسازی شود.

وی به کمبود اعتبار برای توسعه راه‌ها و حذف نقاط حادثه‌خیز اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی یکی از راه‌های کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای و بهبود فرهنگ ترافیک است.

نیک اقبالی بیان کرد: فرهنگ‌سازی بر اساس آموزش‌های پایه‌ای نظیر مشارکت دانش آموزان در فرهنگ ترافیک می‌تواند به تقویت قانون‌گرایی و اصلاح برخی رفتارهای قانون گریزانه در جامعه کمک کند.

وی اظهار کرد: اگرچه در سال‌های اخیر میزان تلفات سوانح راندگی کاهش‌یافته اما همچنان آمارهای حوادث جاده‌ای بالاست که این امر نیازمند توجه بیشتر به مقوله فرهنگ‌سازی است.

نیک اقبالی به مناسب نبودن برخی زیرساخت‌ها در شهرها اشاره کرد و گفت: مناسب‌سازی معابر و خیابان‌ها و سازه‌های شهری از سوی شهرداری‌ها می‌تواند در کاهش مشکلات ترافیکی و سوانح درون‌شهری کمک کند.

وی با تقدیر از تلاش‌های پلیس راهور اظهار کرد: نیروهای پلیس راهور در تمامی شرایط برف، باران، گرما و سرما همواره با حضور در راه‌ها امر مهم ایمن‌سازی سفرها را بر عهده دارند که این فعالیت مؤثر قابل‌تقدیر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 34 هزار و 272 دانش آموزش و یکهزار و 268 فرهنگ یار ترافیک با پلیس راهور همکاری دارند.

هادی زارع پور افزود: صبحگاه مشترک 148 هزار دانش‌آموز فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ترافیک است و از این ظرفیت استفاده خوبی انجام گرفته است.

وی به اهمیت فعالیت همیاران پلیس مدارس در تقویت فرهنگ راهنمایی و رانندگی در بین خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: اداره کل آموزش‌وپرورش در عرصه فرهنگ‌سازی همواره همگام با پلیس راهور و دیگر دستگاه‌ها است.

همایش همیاران پلیس که با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان، پلیس راهوار و پلیس‌راه کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، با تجلیل از همیاران نمونه پلیس پایان یافت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    کم گپ دروغ بزن اقای نیک اقبال فقط حرف تحویل میدی مگه قرارنبودجاده پاتاوه دهدشت برج 5تالوداب افتتاح بشه

پربازديد