تاریخ درج خبر : 1395/07/12
کد خبر : ۵۵۵۷۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جزئیات نشست نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد با معاون اول رئیس‌جمهور

جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

jahangiri-namayendegan-kb

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، اسحاق جهانگیری در این جلسه استان کهگیلویه و بویراحمد را استانی پراستعداد توصیف کرد و گفت: این استان از ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است اما متأسفانه از نظر توسعه جزو استان‌های کمتر توسعه یافته است.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های موردنیاز برای توسعه در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، اظهار داشت: این استان از منابع طبیعی مختلف نظیر نفت، گاز، زمین حاصلخیز برخوردار است و با وجود نیروی انسانی تحصیلکرده، بسترهای لازم برای توسعه این استان فراهم است.

وی بر ضرورت تکمیل زیرساخت‌ها و زیربناهای استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد و افزود: یکی از پیش‌نیازهای توسعه، تکمیل زیرساخت‌های حمل‌ونقل است و با راه‌اندازی این‌گونه زیرساخت‌ها همچون راه، راه‌آهن و فرودگاه در این استان، بخش زیادی از پیش‌نیازهای توسعه در استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم خواهد شد.

جهانگیری همچنین با اشاره به ارائه گزارش استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات استان از معاون نظارت و هماهنگی خود خواست جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار و نیازهای استان را در بخش‌های مختلف نظیر آب، صنعت، کشاورزی، پتروشیمی و طرح‌های آبیاری تحت‌فشار موردبررسی قرار دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به‌عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب‌شده است، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت‌های خوبی در حوزه تولید گیاهان دارویی برخوردار است و با توجه به منابع و ظرفیت‌های معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این رشته، امیدوارم شاهد توسعه تولید گیاهان دارویی در این استان باشیم.

وی همچنین خواستار برگزاری همایش برای معرفی ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در این استان شد و گفت: با برگزاری چنین همایش‌ها و معرفی ظرفیت‌های استان امیدوارم شاهد حضور سرمایه‌گذاران در استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

در این جلسه که معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه ویژه است تا بتواند جایگاه خود را ارتقا دهد.

وی همچنین به ارائه گزارشی از مسائل و مشکلات استان پرداخت و پیشنهادات خود را برای رفع این مشکلات مطرح کرد.

نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان اینکه سفر استانی رئیس‌جمهور به کهگیلویه و بویراحمد بارقه‌های امید را در دل مردم این استان زنده کرده است خواستار اجرایی شدن دستورات رئیس‌جمهور و مصوبات این سفر شدند.

نمایندگان مردم این استان همچنین با بیان اینکه ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید بدرستی احصاء شده است بر لزوم توجه هرچه بیشتر به تکمیل زیرساخت‌های این استان تأکید کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد