تاریخ درج خبر : 1395/07/13
کد خبر : ۵۵۵۷۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

معاون رسانه‌‌ مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی این وزارتخانه از ۱۷ مهرماه خبر داد

estekhdam-amozesh-parvaresh

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رسول پاپایی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری، تعداد 10 هزار نفر از واجدین شرایط که دارای مدرک دانشگاهی هستند از طریق آزمون کتبی و بررسی صلاحیت‌های عمومی،‌ مصاحبه استخدامی و انجام معاینات پزشکی متناسب با نیازهای واحدهای آموزشی جذب وزارت آموزش‌وپرورش می‌شوند.

وی ادامه داد: این افراد به شرط گذراندن موفقیت‌آمیز دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی که توسط دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی برگزار می‌شود به‌صورت پیمانی در مشاغل آموزشی این وزاتخانه استخدام می‌شوند.

پاپایی افزود: این استخدام بر اساس نیاز مناطق آموزشی و به‌صورت بومی انجام می‌گیرد که از مجموع 10 هزار نیروی استخدامی، 4 هزار و 7 نفر نیروی زن و 5 هزار و 993 نفر نیروی مرد جذب وزارت آموزش‌وپرورش می‌شوند.

معاون رسانه مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی هستند.

پاپایی خاطرنشان کرد: کارآموزان مکلف هستند در آزمون جامعی که در پایان دوره یک‌ساله برگزار می‌شود شرکت کرده و گواهی موفقیت را کسب کنند.

وی بیان کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده با سازمان سنجش کشور، بعد از انتشار آگهی این استخدام، واجدین شرایط از 17 مهر سال جاری می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور نسبت به ثبت‌نام در این آزمون استخدامی اقدام کنند.

معاون رسانه مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش ابراز امیدواری کرد که آزمون استخدامی این وزارتخانه 21 آبان سال جاری برگزار شود

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد