تاریخ درج خبر : 1395/07/13
کد خبر : ۵۵۵۷۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تأکید کرد:

لزوم ثبت شرکت‌های کارگزار گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در دیدار استاندار، برخی معاونان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان، کهگیلویه و بویراحمد را استانی با ظرفیت‌های بالقوه فراوانی برشمرد که باید با همت و تلاش مردم و حمایت مسئولان به بالفعل تبدیل شود.

satari-khademi-elm-o-fanavari-4

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سورنا ستاری ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی، آب و انرژی در این استان را از فرصت‌های سرمایه‌گذاری عظیم و منابع خدادادی دانست و گفت: معرفی این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و اختصاص اعتبارات و منابع مناسب می‌تواند آینده‌ای روشن و توسعه‌یافته را برای این استان رقم بزند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور افزود: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های گیاهان دارویی، صنایع‌دستی، گردشگری و زیست‌فناوری جزو استان‌های خاص و برخوردار است و باید علاوه بر راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، ثبت شرکت‌های کارگزار گیاهان دارویی، باید روند راه‌اندازی پارک علم و فناوری در این استان را تسریع داد.

جانشین معاون اول رئیس‌جمهور در قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد از پیگیری ویژه خواسته‌های استاندار خبر داد و گفت: این خواسته‌ها و نیازمندی‌های استان از طریق دولت، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و همچنین سازمان برنامه‌وبودجه پیگیری می‌شود.

سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار ابتدا به نیازمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و خواستار پیگیری و اتخاذ تصمیم در 5 بخش شد.

satari-khademi-elm-o-fanavari-3

استاندار نیازمندی حیاتی استان به پارک علم و فناوری، تخصیص آب استان، تسریع در روند عملیاتی شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری و کاروان تدبیر و امید، پیگیری سرمایه‌گذاری سازمان‌های توسعه‌ای نظیر ایدرو، امیدرو برای سرمایه‌گذاری در استان به‌ویژه در حوزه گیاهان دارویی و همچنین توجه به صنعت پتروشیمی دهدشت و صنایع پایین‌دستی در شهرستان گچساران را از جمله این موضوعات خواند.

سید موسی خادمی از معاون رئیس‌جمهور خواست هر ماه یک جلسه در استان و جلساتی نیز در ستاد مرکزی در تهران با حضور وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها برای پیگیری مصوبات سفر و این نیازمندی‌ها تشکیل شود.

استاندار در این نشست هم گزارشی از روند اقدامات 6 ماهه اول قرارگاه ستاد اقتصاد مقاومتی استان به جانشین معاون اول رئیس‌جمهور در قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد ارائه داد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پایان از استقبال بی‌نظیر مردم میهمان‌نواز کهگیلویه و بویراحمد از کاروان تدبیر و امید در سی‌امین سفر استانی و همچنین تلاش مسئولان و استاندار استان در پیاده‌سازی راهبردهای اقتصاد مقاومتی تقدیر کرد.

satari-khademi-elm-o-fanavari-2

satari-khademi-elm-o-fanavari-1

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد