تاریخ درج خبر : 1395/07/13
کد خبر : ۵۵۵۸۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
سردار نقدی در یاسوج:

دشمنان می‌خواهند زنان مسلمان را به سیاه چال الگوهای شرقی و غربی بکشانند/ مردم ایران، آلمان را به عنوان جمهوری شیمیایی می‌شناسند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمنان قصد دارند که زن ایرانی مسلمان را از مکتب حماسه آفرین حسینی دور کنند و به سیاه چال الگوهای شرقی و غربی بکشانند.

congree-shohda-rooz-cheharom-yasuj-14-07-95-9

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سردار محمدرضا نقدی در نخستین کنگره ملی یک هزار و 880 شهید کهگیلویه و بویراحمد در قالب اجلاسیه  زنان شهید و دفاع مقدس که در مصلی یاسوج برگزار شد اظهار داشت: این از معجزه‌های الهی بوده که حضرت زینب(س) در یک روز تمام عزیزانش را از دست می‌دهد ولی بلاغت و فصاحت نبوی خطبه ماندگار این بزرگوار برای همه تاریخ تا ابدیت به جا گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) انسانیت، کرامت و فضیلت خود و همچنین مقام و عظمتش را نزد خدا یافته است عنوان کرد: تجلی این مهم 7 هزار زن شهید انقلاب اسلامی است  که کمال را به جامعه بشری نشان دادند.

وی  با بیان اینکه حماسه‌هایی که در جبهه گیلان غرب، جبهه‌های سومار،دهلران  و خرمشهر از سران سلحشور خود شاهد هستیم، بی نظیر است، عنوان کرد: جایی که زن گیلان غربی فرنگیس خانم با چوب به مقابله با تانک‌ها می‌رود.

سردار نقدی با اشاره به اینکه دختر 9 ساله سوسنگردی شهید می‌شود و دختر 16 ساله سنندجی در مقابل گروهک می‌ایستاد و شهید می‌شود، افزود: وقتی بعد از ماه‌ها شکنجه از او می‌خواهند که شکنجه شود واگر راست می‌گوید با بسیج همکاری نمی‌کند در روستا علیه نظام و امام سخنرانی کند و او زنده به گور شدن را بر گفتن کلامی علیه امامش ترجیح می‌دهد.

وی با بیان اینکه دختر 14 ساله نوجوان آملی شهیده طاهره هاشمی در مقابل منافقینی که در سال 60 به آمل شورش می‌برند شجاعانه به میدان نبرد می‌رود، ابراز کرد: او به شهادت می رسد آثار و نوشته‌های  از خودش به یادگار می‌گذارد.

سردار نقدی با بیان اینکه زنی که در مکتب زینب پرورش یافته اینگونه است، اظهار داشت: زن ایرانی در همه عالم جوان‌ها را سلحشور پاک نهاد، فداکار و عدالت خواه تربیت می‌کند و هنگام نیاز آنها را با دست خودش به میدان نبرد می‌فرستد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در دوران انقلاب شاهد بودیم که گارد شاهنشاهی خیابان‌های قم را قرق کرده بود و سر هرکوچه‌ای مغزهای متلاشی شده به دیوارها چسبیده بود، ابراز کرد: مادرانی که شجاعانه دراین استان 1880 جوانشان را به میدان شهادت و قربانگاه مسیر حق فرستادند زنانی که در این استان از هر سه جوان بالغ خود یک نفر به طور قطع به جبهه رفت.

وی تصریح کرد: این عظمت زنی است که در مکتب زینبی پرروش یافته این خاتمه کار زنان ما در حماسه آفرینی نیست حماسه حضور در بیدادگری و ابلاغ پیام شهدا و پیام رسانی حماسه آفرینان عاشورا زینب وار حرکت بزرگ زنان ما است.

سردار نقدی افزود: مادران بزرگوار شهیدی که از داغ یک فرزند و حتی 5 فرزند خود به ابرو نیاوردند و مادر شهیدی که بعد از دست دادن 5 شهیدش به نزد امام شرفیاب می‌شود و به امام می‌گوید که پسری دیگری ندارد و  اجازه ورود به جبهه و قربانی شدن در راه انقلاب را می‌خواهد.

وی با بیان اینکه این زن و این عظمت یک زن مسلمان ایرانی است، بیان کرد:  زن ایرانی این‌طور نورافشانی می‌کند و همسرانی که صبر کردند و گاهی 8 فرزند  خود را پس از شهادت همسر و با تمام سختی‌ها بزرگ وتربیت کردند.

سردار نقدی با بیان اینکه خانه بعضی از این زنان توفیق شرفیابی داشتم و مشاهده کردم که  فرزندان خود را چگونه در بالاترین تربیت، اخلاق و ادب و مدارج علمی پرروش دادند، عنوان کرد: حماسه زنان پرورش یافته در مکتب زینب اینجا پایان نمی‌گیرد و زنان جانبازان جانبازانی که 15، 20 و حتی 35 سال قطع نخاع روی تخت افتاده و این زن با عظمتی که بعد از جانبازی این رزمنده قطع نخاع شده با او ازدواج کرده 35 سال از او پرستاری کرده و خم به ابرو نمی‌آرود و چنان با گشاده رویی شکر خدا را به جای می‌آورد که در مقابل حضرت زهرا (س) و زینب کبری (س)  رو سفید باشد این عظمت زن مسلمان و ایرانی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه دشمنان شکست خورده و حسود نمی‌توانند این کرامت و عظمت را ببینند، گفت: بعضی همه همت و تلاششان به این است که ما را به سمت الگوهای غربی و شرقی سوق دهند و زنان را در خانه منزوی کنند و زن هیچ نقشی در اجتماع نداشته باشند و یا می‌گویند این نقش آفرینی باید آلوده باشد به بی‌حجابی  و این تلاشی است که دشمنان دارند که زن ایرانی مسلمان را از این مکتب حماسه آفرین دور کنند و به سیاه چال الگوهای شرقی و غربی بکشانند.

وی با تاکید بر اینکه زنان ملت ما بیدارند و ذکر و یاد شهدای بزرگوار فرصتی است برای اینکه به اصالت خودمان رجوع کنیم، تصریح کرد: باید از گذشته‌ها درس عبرت بگیریم به طوری که نقشه‌هایی که غربی‌ها و آمریکایی‌ها برای زنان ما دارند همانی است که در 50 سال حاکمیت آمریکا و انگلیس بر ایران شاهدش بودیم  و نتیجه آن الگو این است که  زن در محافل سیاسی نقشی نداشته باشد و  80 درصد زنان ایرانی بی‌سواد مطلق بودند و حتی توان نوشتن اسم خودشان را نداشتند.

نقدی با بیان اینکه الگوی غربی‌ها برای زنان ایرانی محلی از اعراب ندارد ابراز کرد: الگوی غربی‌ها همان الگوی 50 سال حاکمیت آمریکا و انگلیس در ایران بوده که زنان هیچ نقشی در عرصه سیاسی نداشتند و بیش از 80 درصدشان بی‌سواد مطلق بودند.

وی بیان کرد: امروز در ایران اسلامی بیش از 50 درصد دانشجویان دختر بوده و بسیاری از دانشمندان، پزشکان متخصص و فوق تخصص، متخصصان امور تربیتی و روانشناسی و نقش آفرینان سیاسی این مرز و بوم را جامعه زنان تشکیل می‎دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه دیگر حنای آزادی و حقوق بشر غربی‎ها برای دنیا رنگی ندارد، افزود: در آمریکا مردان در تصمیم گیری آزاد نیستند و مجبور هستند از بین دو کاندیدا که یکی از دیگری فاسد تره بوده انتخاب کنند ولی حرف از حقوق زنان می‌زنند.

نقدی عنوان کرد: دو جهانی به راه انداختند و میلون‌ها نفر را کشتند و صدها میلیون نفر به دلیل قحطی و و بیماری دچار عارضه شدند ولی از حقوق بشر حرف می‌زنند.

وی در جنگ تحمیلی همه ابرقدرت‌ها از صدام حمایت کردند اما آلمان و آمریکا با دادن بمب شیمیایی به صدام کثیف‌ترین حمایت را کردند تصریح کرد: مردم ایران اسلامی هم اکنون آلمان را به عنوان کشور جمهوری شیمیایی آلمان می‌شناسند ولی ژست حقوق بشر، آزادی بیان و حقوق زنان می‌گیرند در حالی پرونده‌شان نکبت‌بارتر از این است که بخواهند در زمینه مسائل انسانی صحبت کنند.

نقدی با تاکید بر اینکه حماسه آفرینی مردم کهگیلویه و بویراحمد قبل انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی ماندگار است، خاطرنشان کرد: نبرد تنگ تامرادی با رژیم پهلوی و حضور در 26 عملیات غرور آفرین 8 سال دفاع مقدس از جمله کربلاها، فتح المبین، بیت المقدس، غرب کشور و مقابله با اشرار برای همیشه در تاریخ ثبت شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه مقاومت و ایستادگی در تمامی عرصی‌ها عظمت، پیشرفت و پیروزی را به همراه دارد تصریح کرد: پرچم اتقلاب اسلامی در سواحل دریای سرخ و مدیترانه، شمال آفریقا و قلب آمریکا نه با زور سرنیزه بلکه با عشق و با ورود به دل‌ها به اهتزاز درآمده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد