تاریخ درج خبر : 1395/07/13
کد خبر : ۵۵۵۸۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زنان مناطق حاشیه‌نشین کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه آموزشی آسیب‌های اجتماعی ویژه زنان مناطق حاشیه‌نشین در مرکز و شهرستان‌های استان خبر داد.

rahmanpor - 4

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، فریبا رحمانپور اظهار کرد: تاکنون برنامه‌های خوبی در حوزه زنان و خانواده برگزار کرده‌ایم.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، برگزاری کارگاه آموزشی آسیب‌شناسی ویژه دانش‌آموزان، توزیع بسته‌های بهبود وضعیت بهداشتی میان دانش‌آموزان دختر محروم استان، کارگاه آموزشی تقویت ارتباط اولیا با دانش‌آموزان، ارائه خدمات به زنان کشاورز و برگزاری کارگاه آموزشی اشتغال‌زایی ویژه زنان را از مهم‌ترین خدمات انجام‌شده در حوزه زنان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند، گفت: اصلاح این قشر منجر به اصلاح جامعه و خراب بودن آن منجر به خراب شدن نیمه دیگر جامعه خواهد شد.

این مسئول بر توجه و حمایت از زنان در هر صنفی که باشند تأکید کرد و بیان داشت: اگر زنان به‌درستی حمایت‌شده و مشکلات آن‌ها رفع شود، می‌تواند در بهبود و اصلاح جامعه بسیار مؤثر باشد.

رحمانپور در ادامه به برخی آسیب‌های اجتماعی در استان اشاره کرد و یادآور شد: طلاق، خودکشی، اعتیاد و حاشیه‌نشینی مهم‌ترین آسیب‌های استان ما هستند ضمن اینکه آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های موردتوجه مقام معظم رهبری نیز است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این آسیب‌ها دامن برخی زنان را نیز گرفته است، اضافه کرد: باید جهت مبارزه و کنترل این مشکلات اقدامات و راهکارهای اساسی اندیشیده شود.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید و مشاوران مجرب را یکی از راهکارهای مؤثر در شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: با برگزاری این کارگاه‌ها در حوزه‌های مختلف مانند مدارس، دانشگاه‌ها و مناطق مختلف شهری و روستایی می‌توان قشرهای مختلف را آگاه کرد.

این مسئول نقش رسانه‌ها و صداوسیما را در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه مؤثر بیان کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند با فرهنگ‌سازی گسترده در این حوزه زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم کنند.

وی، خانواده و در رأس آن زنان را به عنوان رکن اصلی خانواده یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در تربیت صحیح و اصولی فرزندان بیان کرد و گفت: اگر مادران و زنان جامعه اصلاح شوند مردان نیز اصلاح خواهند شد.

رحمانپور ادامه داد: در همین راستا در نظر داریم با همکاری دستگاه‌هایی مانند بهزیستی، علوم پزشکی و یا فنی و حرفه‌ای اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی ویژه زنان خانه‌دار در استان کنیم.

وی با بیان اینکه این کارگاه‌ها با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شوند، گفت: کارگاه‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه برگزار خواهند شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم با برگزاری این کارگاه‌ها و آموزش به مادران و زنان بتوانیم گام مؤثری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و اصلاح استان برداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد