تاریخ درج خبر : 1395/07/14
کد خبر : ۵۵۵۸۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:

اکثر شهدای کهگیلویه و بویراحمد در خط مقدم شهید شدند

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 98 درصد شهدای کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس در خطوط مقدم به شهادت رسیدند که نشان‌دهنده ولایتمداری، غیرت دینی و بالا بودن روحیه ایثارگری و فداکاری آنان است.

boali-yadolla

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سردار یدالله بوعلی روز پنجشنبه در آیین پایانی اجلاسیه ملی سرداران و یکهزار و 880 شهید کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سفر تاریخی سال 1373 به این استان فرمودند که مردم کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ایمان و معنویت در کشور برجسته هستند.

 وی گفت:خون شهدای ایران ریشه در نهضت کربلا دارد و دفاع مقدس نیز بارقه‌ای از آتش ستم سوز قیام تاریخی امام حسین (ع) است.

بوعلی اظهار داشت: معنویت و ایمان برجسته مردم کهگیلویه و بویراحمد در وجود عالم ربانی مرحوم آیت‌الله سید کرامت الله ملک حسینی، رشادت‌های مثال‌زدنی مردم استان در دوران هشت سال دفاع مقدس و تقدیم یک هزار و 880 شهید، 9 هزار و 500 جانباز و 317 آزاده متجلی است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد افزود: عشایر کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس به طور خودجوش و داوطلبانه با روحیه جهادی و انقلابی روانه جبهه‌های جنگ شده و مقاومت و ایستادگی جانانه‌ای از خود نشان دادند.

سردار بوعلی عنوان کرد: عملیات پدخندق در چهارم تیر سال 1367 و تقدیم 87 شهید و 78 جانباز از نمونه‌های بارز جانفشانی های رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس است.

وی ابراز داشت: ایثارگری‌های رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس افسانه‌های حقیقت داری است که سروده شده و هرگز از اذهان ملت ایران فراموش نمی‌شود و برخی از آن‌ها تاکنون بیان، تفسیر و تحلیل نشده‌اند.

وی گفت: حدود 98 درصد شهدای کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس در خطوط مقدم به شهادت رسیدند که نشان‌دهنده ولایتمداری، غیرت دینی و بالا بودن روحیه ایثارگری و فداکاری آنان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد