تاریخ درج خبر : 1395/07/14
کد خبر : ۵۵۵۹۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای طرح هادی در 70 روستای کهگیلویه ناتمام مانده است

رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه با بیان اینکه اجرای طرح هادی در 70 روستای این شهرستان ناتمام مانده است، گفت: اعتبارات این حوزه پاسخگوی حجم نیاز نیست.

tarh-hadi-rostayi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، مهرداد متقی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال 90 آمار روستاهای شهرستان 365 اعلام شده که با خالی از سکنه شدن 10 روستا طی پنج سال گذشته هم‌اکنون به 355 روستا کاهش یافته است.

رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه با بیان اینکه 206 روستای بالای 20 خانوار در این شهرستان وجود دارد، افزود: از زمان اجرای طرح هادی در سال 72 عملیات این طرح در 84 روستای واجد شرایط شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه طرح هادی بر اساس شاخص‌های تعریف شده اجرایی می‌شود، گفت: اجرای طرح در 14 روستای بالای 20 خانوار به بیش از 90 درصد پیشرفت رسیده و در 70 روستای دیگر نیمه‌تمام مانده است.

متقی اعتبار لازم برای تکمیل هر طرح را حداقل 400 میلیون تومان برآورد کرد و افزود: اعتباراتی که امسال به این حوزه اختصاص داده شده است جوابگوی نیاز نیست.

این مسئول تصریح کرد: اجرا یا تکمیل طرح هادی در روستاها مساعدت مسئولان را می‌طلبد تا با اختصاص اعتبار از سرفصل‌های مختلف بتوان طرح را در تعداد بیشتری از روستاها عملیاتی کرد.

وی با اشاره به اعتبارات عمرانی سال 94 بنیاد مسکن در کهگیلویه یادآور شد: 18 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده از محل استانی، ماده 180 و نفت در اجرای طرح هادی 13 روستا هزینه شد.

متقی اعتبارات عمرانی سال 95 این حوزه را 470 میلیارد ریال دانست و گفت: از این مبلغ 28 میلیارد ریال جهت اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان در نظر گرفته و قرار است در 6 روستا اجرا شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد