تاریخ درج خبر : 1395/07/14
کد خبر : ۵۵۵۹۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -
زارعی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد:

شاخص‌های کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص‌های استان کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است.

zaree-010

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، غلام محمد زارعی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور علی لاریجانی برگزار شد، افزود: در کنار مواهب الهی شاخص‌های استان نگران‌کننده است به‌گونه‌ای که بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داریم. استان کهگیلویه و بویراحمد کلکسیونی از مواهب الهی است.

 وی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه بیان کرد: برنامه ششم جهت‌گیری کشور را مشخص می‌کند که باید در آن به وضعیت استان‌های توسعه‌نیافته‌ای و محروم مثل استان کهگیلویه و بویراحمد توجه شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید مشوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به سایر استان‌های برخوردار برای این استان بیشتر دیده شود زیرا اینجا بهشت سرمایه‌گذاری است.

زارعی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران به دلیل نبود مشوق‌ها رغبتی برای حضور در این استان ندارند که دولت و مجلس باید فکری به حال این موضوع کنند.

وی ادامه داد: تعداد چهار خط لوله نفت از این استان عبور می‌کند و جنگل‌ها و مراتع را خراب می‌کند و به کشاورزی مردم آسیب وارد می‌کند اما ما از این ظرفیت هیچ استفاده‌ای نکرده‌ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یک‌سوم از درآمدهای نفتی در گچساران و بهمئی و دوسوم در بقیه جاهای استان هزینه می‌شود که باعث بروز چالش می‌شود که باید نسبت به این موضوع چاره‌اندیشی شود.

زارعی با بیان اینکه در زمینه توسعه شهری مشکلات بسیاری داریم، اضافه کرد: شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر به روستاهای پرجمعیت می‌مانند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد