تاریخ درج خبر : 1391/03/16
کد خبر : ۵۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: تقابلی با مسئولان استانی برای تغییرات شهرستانی ندارم

نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی گفت: گچساران با تقابل نماینده و مسئولان استانی در عمران و آبادانی عقب می‌ماند و به همین خاطر در عزل و نصب‌ها هیچگاه وارد تقابل با مسئولان از جمله استاندار نخواهم شد.

غلامرضا تاجگردون در پاسخ به این سؤال که در قبال تغییر و تحولات مدیریتی در این شهرستان و به خصوص تغییر فرماندار چه نظر و یا عقیده‌ای دارید، اظهار کرد: من هم به عنوان یک شهروند گچسارانی و البته نماینده آنها در خانه ملت انتظار دارم که تغییر مدیریت‌ها در راستای تحول و شکوفایی باشد.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از روز نخست که وارد این عرصه شدم بنای کار را برای پیشرفت حول محور تعامل قرار دادم و به حتم در این چهار سال نیز حول همین محور انجام وظیفه خواهم کرد.

وی گچساران را دارای مردمی فهیم و باهوش و ذکاوت در امور و عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانست و گفت: فکر می‌کنم نیازی نیست که بخواهیم از مدیر خوب و یا بد برای مردم این منطقه تعریفی داشته باشیم چراکه گچسارانی‌ها در چنین مواردی هوشمند و بصیر بوده و بهتر از ما به چنین اموری واقف هستند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که برای پیشبرد اهداف و شعارهایی که مردم در انتخابات به آن رأی دادند هرگز نمی‌توان با شیوه تقابلی توفیق حاصل کرد، افزود: از ابتدای ورود به انتخابات به مردم گفتم که وارد بازی‌های کلیشه‌ای جابجایی مدیران نخواهم شد و با مدیران کارآمد و اهل برنامه و سلیقه با هر فکر و اندیشه‌ای کار خواهم کرد.

مردم به حرف‌هایی که زده‌ایم اعتماد کنند

تاجگردون در ادامه با بیان اینکه نه به کسی قول مدیریت داده‌ و نه اینکه قول داده‌ام کسی را از مدیریت‌ها خلع کنم، تصریح کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اعتماد مردم جلب شود و کارها را در مسیری بیندازیم که کارآمدی بیشتر شود.

این نماینده مردم در مجلس به ارتباط خود با مدیران در طول چند ماه پس از انتخابات 12 اسفند اشاره کرد و بیان داشت: با فرماندار کنونی مشغول به کار هستیم و هر دو برای یکدیگر احترام قائلیم و با بسیاری از مدیران که در انتخابات هم‌فکر نبوده‌ایم تعامل بالایی داریم که اگر چنین نباشد کارها شتاب نمی‌گیرد و گچساران باز هم در جا خواهد زد.

از مدیران استانی توقع دارم مدیر غیر متخصص نکارند

تاجگردون در ادامه با ذکر این نکته که از مدیران ارشد استانی تمنا می‌کنم برای شهرستان‌های گچساران و باشت مدیر غیر متخصص نکارند، تصریح کرد: فکر می‌کنم هنوز مسئولان استانی به این نتیجه نرسیده‌اند که من برای تغییر و تحول مدیریتی تنها چنین توقعی از آنها دارم ولی اعتقاد راسخ دارم که در آینده نزدیک با افکار من بیشتر در این زمینه آشنا خواهند شد.

تذکر دادن به مسئولان به دلیل گماشتن افراد ناکارآمد و غیر متخصص یکی از مواردی بود که تاجگردون به آن اشاره کرد و گفت: نه تنها من بلکه مردم نیز به هرگونه تغییر و تحول غیر کارشناسی و به‌کارگیری افراد فاقد تخصص واکنش نشان خواهند داد.

مسئولان برخی مواقع در تصمیمات سیاسی گیر می‌کنند

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مواقع مسئولان ارشد استانی نیز در تصمیمات سیاسی گیر می‌کنند، افزود: به عنوان کسی که در این مملکت کار کرده‌ام این موضوع را درک می‌کنم و می‌دانم که گاهی اوقات استاندار هم صد درصد مطابق میل خودش عمل نمی‌کند.

وی اذعان کرد: شاید اگر از استاندار بپرسید چند درصد از مدیرانت را قبول داری حتی از 50 درصد آنها راضی نباشد که این مطلب به همان گیر کردن سیاسی برمی‌گردد.

محدودیت‌ها و معذوریت‌های سیاسی دست استانداران را هم می‌بندد

تاجگردون در ادامه خاطرنشان کرد: برخی مواقع همین محدودیت‌ها و معذوریت‌ها دست استانداران را هم می‌بندد و آنجاست که می‌بینیم حتی کاری از دست استاندار هم برنمی‌آید.

وی با ذکر خواهشی از مردم حوزه انتخابیه گچساران گفت: مردمی که من را انتخاب کردید و حداقل برای من عقل و بینش و تدبیر سیاسی قائل شدید، تنها فرصتی یک ساله در اختیارم قرار دهید آنگاه خواهید دید که چگونه همه کارها در مسیر اصلی خود قرار خواهد گرفت و بی‌شک از این کار خود پشیمان نخواهید شد.

فرآیند کار را تعریف می‌کنم، فرآیند تغییرات مدیریتی را تعریف نخواهم کرد

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از این که تاکنون کسی از وی نپرسیده برای اشتغال و تغییر چهره منطقه چه کاری انجام داده‌ای، گفت: تنها چیزی را که اکثرا پیگیر آن هستند به موضوعات تغییر و تحول مدیریتی برمی‌گردد که مثلا می‌گویند اینکه می‌خواهد بیاید پسر خاله فلانی و آنکه می‌خواهد برود پسر عموی فلانی است.

تاجگردون با تأکید بر اینکه در مدت مسئولیتم تنها فرایند کار را تعریف خواهم کرد و از مسئولان نیز انتظار دارم در چارچوب این فرایند ادامه مسیر دهند، افزود: با چنین تفکری اگر مسئولی در کار خود شکست خورد مسئولیت آن بر عهده مافوق مدیر است چراکه همه و به خصوص مردم نیروهای مورد دلخواه من را در این حوزه می‌شناسند و آنگاه است که خود مدیران و مسئولان ارشد استانی باید پاسخگوی عملکرد مدیران خود باشند.

پیشنهاد دهنده برای انتصاب هیچ مسئولی نخواهم بود

تاجگردون در ادامه گفت: اگر مسئولیت‌ها تداخل پیدا کرد فضا به سمت و سوی ناکارآمدی خواهد رفت و به همین خاطر هرگز به خود اجازه نخواهم داد در کاری که مربوط به خودم نیست دخالت کنم چراکه اگر شکستی در کارها رخ دهد من نیز با همه وظایفی که بر عهده ندارم شریک در شکست شناخته خواهم شد و آنگاه است که اعتماد مردم از دست می‌رود.

وی در پاسخ به این سؤال که به هر حال چه شما در گماردن مسئولی ناموفق نقش داشته یا نداشته باشید، مقصر شناخته می‌شوید، تصریح کرد: مردم از ما بیشتر می‌فهمند و اگر در چنین مواردی ما را نیز مقصر بشناسند به آن دلیل که ولی نعمتان ما هستند گردن خواهیم نهاد و در قصور دیگران نیز خود را سهیم می‌دانیم.

.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد