تاریخ درج خبر : 1395/07/16
کد خبر : ۵۵۶۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
صبح امروز برگزار شد:

برگزاری زیارت عاشورا در فرمانداری بویراحمد/ تجلیل از کارکنان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر

صبح امروز زیارت عاشورا با حضور فرماندار بویراحمد، رؤسای شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی بویراحمد و کارکنان فرمانداری با نوحه‌سرایی برگزار شد.

photo_2016-10-08_03-36-55

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم به‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸۸۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد از خانواده‌های شاهد و کارکنان ایثارگر فرمانداری بویراحمد تجلیل شد.

سید محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد با تسلیت ایام حزن و اندوه ماه محرم اظهار کرد: ماه محرم از ظرفیت‌هایی والایی برخوردار بوده که اسلام را زنده نگه داشته است.

فرماندار بویراحمد از درس‌های واقعه عاشورا را بصیرت، فداکاری و معرفت عنوان کرد و گفت: فداکاری در واقعه عاشورا به‌گونه‌ای بود که یاران و فرزندان امام حسین (ع) برای رسیدن به شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

نظری با بیان اینکه در این جنگ نابرابر کار برای خدا مشهود است و کمتر کسی در دنیا این گونه کاری انجام می‌دهد، گفت: فداکاری و ازخودگذشتگی به‌اندازه‌ای بود که یاران امام حسین (ع) خود را سد امام در برابر تیرهای زهرآلود می‌کردند تا امام نماز خود را در ظهر عاشورا بخواند.

فرماندار بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه فرهنگ شهدا باید در جامعه نهادینه شود، گفت: همه باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم لذا باید ازخودگذشتگی شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

بر اساس این گزارش، پس از قرائت دعای زیارت عاشورا از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران فرمانداری بویراحمد تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد