تاریخ درج خبر : 1395/07/16
کد خبر : ۵۵۶۱۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:

جذب 50 متخصص در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: 50 پزشک متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف جذب بیمارستان‌های دولتی کهگیلویه و بویراحمد شدند و به زودی فعالیت درمانی خود را آغاز می‌کنند.

%d9%be%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b2-%db%8c%d8%b2%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%be%d9%86%d8%a7%d9%87

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، دکتر پرویز یزدان پناه در یاسوج اظهار داشت: جذب این تعداد پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌های استان، به‌صورت تمام‌وقت خواهد بود.

وی گفت: هم‌اینک نیز 64 پزشک متخصص و فوق تخصص در هشت رشته تخصصی و به‌صورت تمام‌وقت در بیمارستان‌های دولتی این استان مشغول فعالیت هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج ادامه داد: 70 درصد از مجموع 233 پزشک متخصص و فوق تخصص در سطح بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی استان به‌صورت تمام‌وقت مشغول انجام خدمات درمانی هستند.

یزدان پناه با بیان اینکه کمبود پزشک متخصص ظرف 2 سال گذشته تا حد قابل‌ملاحظه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد حل شده، افزود: 30 مهر سال جاری نیز نخستین عمل جراحی قلب و عروق در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار بیمارستان خصوصی و غیردانشگاهی نیز در کهگیلویه و بویراحمد مشغول انجام فعالیت‌های درمانی و پزشکی هستند، گفت: مجموع تخت‌های موجود در بیمارستان‌های استان 980 تخت است که 715 مورد از آن‌ها مربوط به بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی است.

یزدان پناه اظهار کرد: بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ابتدا با 21 تخت مصوب در سال 1355 به‌عنوان تنها مرکز بیماران حوادثی در استان راه‌اندازی شد.

وی گفت: هم‌اینک تعداد تخت‌های این بیمارستان با افزایش حدود 9 برابری به بیش از 220 تخت رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج با اشاره به فرسودگی و قدیمی بودن برخی بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساختمان سه بیمارستان از مجموع پنج بیمارستان دولتی در استان فرسوده و با قدمتی بالای 40 سال هستند.

یزدان پناه تأکید کرد: بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج ابتدا با 96 تخت مصوب فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون با بیش از 250 تخت مشغول انجام خدمات درمانی به بیماران است.

وی یادآور شد: البته با اجرای طرح تحول نظام سلامت و اصلاح ساختار فیزیکی (هتلینگ) بیمارستان‌ها میزان معضلات در این مراکز تا حدود زیادی کاهش‌یافته اما تنها راه‌حل منطقی در این راستا بهره‌برداری از بیمارستان‌های در حال ساخت و جایگزین است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج ابراز داشت: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج هم‌اینک با 83 درصد پیشرفت فیزیکی، عملیات اجرایی آن از سال 1386 آغاز شده است.

یزدان پناه با بیان اینکه اعتبار موردنیاز برای تکمیل فضای فیزیکی این بیمارستان نیز در سفر اخیر کاروان تدبیر و امید به استان تأمین شده است، زمان بهره‌برداری از آن را بهار سال 96 و قبل از پایان دولت یازدهم ذکر کرد.

وی تصریح کرد: 2 بیمارستان 96 تختخوابی نفت و 128 تختخوابی کوی کارکنان در شهرستان گچساران نیز به ترتیب با پیشرفت فیزیکی 92 و بالای 65 درصد در حال اجراست.

وی ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از سوی وزارت بهداشت و سایر نهادهای نظارتی در پنج بسته از مجموع هفت بسته خدمتی طرح تحول نظام سلامت دارای رتبه‌های برتر و بالاتر از میانگین کشوری شناخته شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد