تاریخ درج خبر : 1395/07/16
کد خبر : ۵۵۶۱۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان:

سبد غذایی بین 2500 کودک زیر پنج سال کهگیلویه و بویراحمد توزیع می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: سبد غذایی بین 2 هزار و 500 کودک زیر پنج سال این استان به مناسبت روز جهانی کودک توزیع می‌شود.

img10573129

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، فرید محبی روز شنبه ابراز داشت: برای کمک به رفع سوءتغذیه کودکان زیر 6 سال بیش از 11 میلیارد ریال تاکنون هزینه کرده است.

وی بیان کرد: ارائه خدمات بهداشتی و کمک به حفظ سلامت مددجویان و به‌خصوص کودکان یکی از برنامه‌های اصلی کمیته امداد است.

محبی افزود: شاخص‌های رشد در کودکان تحت حمایت این طرح به ‌طور مستمر سنجیده می‌شود و کودکان دچار سوءتغذیه از طریق مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به این نهاد معرفی می‌شوند.

وی سرانه هر کودک را 748 هزار ریال عنوان کرد و گفت: سبدهای غذایی این کودکان شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، سویا، روغن و شکر است که بین خانواده‌های این کودکان توزیع می‌شود و کودکان پس از بهبودی از چرخه این طرح خارج و کودکان دارای سوءتغذیه جایگزین می‌شوند.

محبی با اشاره به اینکه هدف اصلی این طرح کمک و مساعدت به مددجویان و ساماندهی وضعیت معیشتی آن‌هاست، گفت: کمیته امداد استان سال گذشته 15 میلیارد و 700 میلیون ریال برای کمک به تغذیه دو هزار کودک زیر شش سال هزینه کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد