تاریخ درج خبر : 1395/07/17
کد خبر : ۵۵۶۱۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد :

همسان سازی کد پستی نیازمند همکاری بین بخشی است

مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون حدود 60 هزار نقطه و مکان تجاری و مسکونی در استان بدون نشان کد پستی شناسایی شده است.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد، جمال حسن زاده  به مناسبت 17 مهر برابر با هشتم اکتبر روز جهانی «پست»در جمع خبرنگاران در یاسوج اجرای مطلوب پروژه جی نف«GNAf» یکسان سازی نشان پستی خانوارها و مناطق مختلف استان را نیازمند همکاری بین بخشی دانست و اظهار داشت: از مجموع بیش از 140 هزار مکان تجاری و مسکونی حدود 80 هزار مورد آن نیز دارای نشان آدرس و کد پستی دقیق است.
وی اجرای طرح ملی یکسان سازی نشانی ایرانیان (جی نف) «GNAf» را گامی مثبت در راستای طرح اقتصاد مقاومتی، مناسب ترین راهکار برای کاهش هزینه ها و نیز پیش نیاز اصلی برای دولت الکترونیک دانست و افزود: سال گذشته کهگیلویه وبویراحمد برای اجرای مطلوب این طرح رتبه دوم کشوری را کسب کرد.
وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیات دولت تمامی دستگاه ها بویژه شهرداری ها و دهیاران موظف به اجرای کامل این طرح و بهنگام سازی نشان کد پستی خانوارها هستند، گفت: با توجه به هماهنگی انجام شده این طرح تا پایان سال جاری در استان به اتمام خواهد رسید.
وی با اشاره به زیان ده بودن اداره کل پست کهگیلویه وبویراحمد و شکاف بین میزان سوددهی با هزینه های جاری در این نهاد خدماتی، افزود: سال گذشته میزان هزینه های جاری این اداره کل افزون بر 60 میلیارد ریال و میزان سوددهی نیز حدود 30 میلیارد ریال بوده است.
مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد شمار واحدهای پستی موجود در استان را نیز 236 مورد اعلام کرد و افزود: از این میزان 163 مورد نمایندگی پستی، 33 مورد دفاتر پیشخوان، هشت مورد پست شهری و مابقی نیز دفاتر «آی سی تی» روستایی هستند.
حسن زاده با بیان اینکه مرسوله های پستی در استان را طی 6 ماه نخست سال جاری افزون بر یک میلیون و 272 هزار مرسوله ذکر کرد و یادآور شد: سرانه مرسولات در ایران نیز نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین تر است.
وی گفت: سرانه ترافیک در کشورهای توسعه یافته به ازای هر نفر حدود 700 فقره است اما در ایران این رقم بین هشت تا 12 فقره است.
وی ارتقای سطح خدمات الکترونیکی، افزایش آگاهی های عمومی خدمات رسانی گسترده و با کیفیت در دورترین نقطه را از رویکردهای مهم این نهاد در استان اعلام کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد