تاریخ درج خبر : 1395/07/17
کد خبر : ۵۵۶۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد:

معرفی 800 متخلف انشعابات غیرمجاز در یاسوج به مراجع قضایی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش ماه اخیر بیش از ۸۰۰ پرونده تخلف انشعاب غیرمجاز آب تشکیل شد و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

dadgah-hokm

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، سید علی لدنی نژاد افزود: این انشعابات غیرمجاز توسط تیم‌های بازرسی این شرکت شناسایی شده است.

وی تأکید کرد: شرکت آبفای استان به صورت جدی درصدد ساماندهی انشعابات آب و فاضلاب بر آمده است.

لدنی نژاد اظهار کرد: جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز آب و تشدید برخورد با متخلفین در دو سال اخیر به صورت ویژه در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم‌اکنون پنج پیمانکار در سطح شهرهای استان کار شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز آب را انجام می‌دهند.

 وی برخورد قاطع و مداوم با انشعابات غیرمجاز آب را زمینه‌ساز آگاهی و سوق دادن شهروندان به سمت مصرف بهینه آب دانست و گفت: بخش زیادی از هدر رفت آب به‌خصوص در شهرهای یاسوج و مادوان از طریق همین انشعابات غیرمجاز صورت می‌گیرد.

لدنی نژاد همچنین با تقدیر از همکاری جدی دستگاه قضایی استان در زمینه برخورد با متخلفین و تسریع در رسیدگی به پرونده متخلفان انشعاب‌های غیرمجاز آب و فاضلاب عنوان کرد: قاطعیت دستگاه قضایی استان در برخورد با انشعابات غیرمجاز به نوبه خود تأثیر زیادی در کاهش تمایل به این پدیده شوم دارد.

وی همچنین به اینکه در تابستان سال جاری تلاش شد که میزان قطعی آب کاهش یابد، اظهار کرد: با تشکیل جلسات مستمر و کارشناسی تلاش شد که عوامل دخیل در قطعی آب شناسایی و راهکارهای عملیاتی برای برطرف کردن آن‌ها اندیشیده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفت و به رغم همه کمبودها میزان قطعی آب نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

 وی افت سطح چاه‌های آب شرب را اصلی‌ترین عامل قطعی آب دانست و گفت: افزایش جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب شهری در کنار کاهش میزان آب تولیدی به نوبه خود در این رابطه مزید بر علت بود.

وی عنوان کرد: در موارد متعددی نیز به قطعی آب به دلیل رفع شکستگی و اصلاح و توسعه شبکه بوده است.

لدنی نژاد یادآور شد: طی سال جاری بیش از ۳۲۰۰ انشعاب جدید آب برای مشترکین آب و فاضلاب استان نصب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۷۰۰ انشعاب خانگی و مابقی اداری و تجاری بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد