تاریخ درج خبر : 1395/07/17
کد خبر : ۵۵۶۲۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

ثبت اطلاعات بیش از 21 هزار خانوار کهگیلویه و بویراحمد در سامانه سرشماری نفوس و مسکن

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 21 هزار و 159 خانوار در این استان به صورت اینترنتی اطلاعات خود را در سامانه سرشماری ثبت کرده‌اند.

sarshomari-95

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، علی شهابی افزود: اطلاعات آماری 83 هزار و 48 نفر از استان کهگیلویه و بویراحمد در سامانه اینترنتی به نشانی WWW.SARSHOMARI 95.IR وارد شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تقریباً معادل 12 درصد جمعیت استان می‌شود، بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون رتبه سیزدهم را در بین استان‌های کشور دارد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: براساس پیش‌بینی ثبت اطلاعات بیش از 77 هزار خانوار در این استان باید به صورت اینترنتی در سامانه وارد شود.

شهابی نسب تصریح کرد: دولت برای تشویق مردم به شرکت در این طرح، جایزه یک‌میلیون تومانی به صورت قرعه‌کشی در نظر گرفته که تاکنون چهار نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد (دو نفر در شهرستان دنا و دو نفر در شهرستان چرام) برنده این جایزه نقدی شده‌اند. همچنین به کسانی که از طریق تلفن همراه اطلاعات خانواده خود را ثبت کند دو گیگابایت اینترنت رایگان هدیه می‌شود.

وی ادامه داد: این سرشماری در دو مرحله شامل اینترنتی و حضوری برگزار می‌شود که مرحله نخست از سه تا 24 مهر و مرحله دوم نیز از 25 مهر تا 25 آبان سال جاری است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آمارگیران در مرحله حضوری نیز با مراجعه به درب منازل علاوه بر راستی آزمایی 12 قلم اطلاعات وارده از سوی مردم را در سامانه به ثبت می‌رسانند.

شهابی نسب تأکید کرد: انتظار می‌رود مردم این استان به‌موقع و در موعد مقرر به سامانه مربوطه مراجعه و اطلاعات خود را وارد کنند.

وی با بیان اینکه 183 نفر آمارگیر کار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد را انجام می‌دهند، اضافه کرد: 95 مأمور سرشماری در مناطق شهری، 70 نفر در روستاها، 10 نفر به صورت تلفنی در ستادها و هشت نفر هم برای مکان‌هایی نظیر زندان‌ها، پادگان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی و سایر موارد این‌چنین ساماندهی شده‌اند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: درصورتی‌که خانوار در زمان حضور مأمور سرشماری غایب باشد کارتی در زیر درب واحد مسکونی انداخته می‌شود که افراد با تماس از طریق شماره تلفنی که بر روی کارت درج شده اطلاعات خود را به ستاد سرشماری اعلام می‌کنند.

شهابی نسب اضافه کرد: آمار و اطلاعات جمع‌آوری‌شده در این سرشماری محرمانه بوده و مورداستفاده هیچ فرد و یا دستگاه اجرایی خاصی قرار نمی‌گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد