تاریخ درج خبر : 1395/07/17
کد خبر : ۵۵۶۲۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون استاندار:

شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد دنبال مچ‌گیری نیست/کارگران پروژه‌های عمرانی فاقد کارت مهارت هستند

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه شورای فنی این استان دنبال مچ‌گیری نیست گفت: یکی از رویکردهای مهم این شورا اصلاح کمبودها، مشکلات، نواقصات و بحث و تبادل‌نظر است.

nikeghbali-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، پژمان نیک اقبال ظهر امروز در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در نشست‌های بعدی شورای فنی استان یکی از دستور کارهای مهم بحث کارت مهارت کارگران پروژه‌های عمرانی با حضور مسئولان اداره کل فنی‌ و حرفه‌ای باشد چراکه به این مهم در استان توجه نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شورای فنی استان محلی برای نشان دادن نقاط ضعف و مشکلات در کنار نقاط قوت است عنوان کرد: هرماه از مراکز تولید مصالح ساختمانی بازدید شود و داشتن مجوز استاندارد برای این مراکز ضروری است.

نیک‎اقبال ابراز کرد: هرکدام از مراکز تولید مصالح ساختمانی که مجوز استاندار ندارند یک ماه فرصت گرفتن مجوز را دارند و اگر بعد یک ماه اقدام نکردند اداره کل استاندارد برخورد جدی کند حتی تا پلمب آن واحد را در برنامه داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: 26 مهرماه امسال دوره آموزشی یک روزه در یاسوج با حضور استادی از سازمان برنامه‌وبودجه در زمینه برگزاری مناقصات در یاسوج برگزار می‎شود.

نیک‌اقبال اظهار داشت: ضروری است مدیران دستگاه‌های متولی امور عمرانی ازجمله راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، نوسازی مدارس، جهاد کشاورزی و غیره به همراه کارشناسان فنی این ادارات در این دوره حضور فعال داشته باشند چراکه در ارتقای سطح آگاهی آنان مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه هدف شورای فنی مچ‌گیری نیست گفت: یکی از رویکردهای مهم این شورا اصلاح کمبودها، مشکلات و نواقصات و بحث و تبادل‌نظر است.

بنا بر این گزارش، در این نشست 42 پروژه عمرانی شهرستان بویراحمد مربوط به 13 دستگاه اجرایی بررسی شد که از این تعداد کیفیت اجرای 40 مورد خوب 2 مورد متوسط و از این 42 پروژه 30 مورد در حال اجرا و فعال 4 مورد تعطیل و 8 پروژه نیز به بهره‌برداری رسیده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد