تاریخ درج خبر : 1395/07/17
کد خبر : ۵۵۶۲۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

هرگونه ساخت‌وساز در تپه دانشگاه یاسوج خلاف قانون است

عضو شورای شهر یاسوج گفت: هرگونه ساخت‌وساز در تپه دانشگاه یاسوج به طور کامل خلاف قانون است.

shora.yasuj_.021

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، اولین نشست شورای اسلامی شهر یاسوج در هفته جاری با حضور اعضا در سالن جلسات این شورا برگزار و موضوعات مختلفی موردبحث و بررسی قرار گرفت که دو موضوع وضعیت خاکبرداری و اقدامات عمرانی دانشگاه یاسوج در ضلع شمالی این دانشگاه و وضعیت برخی شکایت‌ها و مشکلات تاکسی‌های بی‌سیم در این نشست مطرح شد.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان شهرداری یاسوج و ارسال نامه شهردار به استاندار در خصوص تخریب و ساخت‌وساز غیرقانونی دانشگاه یاسوج در محوطه آموزشی که واکنش صریح و مخالفت‌های شدید رسانه‌ها و افکار عمومی را به همراه داشت که همین امر سبب شد تا این موضوع در اولین جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج پس‌ازاین اتفاقات به صورت ویژه موردبحث و بررسی سایر اعضا قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج در ابتدای این جلسه با اشاره به حضور برخی مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در محل ساخت‌وساز دانشگاه یاسوج اظهار داشت: در این بازدید میدانی که معاون عمرانی و هماهنگی استاندار، معاون راه و شهرسازی، رئیس دفتر فنی استانداری و رئیس دانشگاه یاسوج حضور داشتند خواستار پیگیری این موضوع از مجاری قانونی شدیم.

هدایت اکبری با اشاره به تخریب این تپه در روزهای اخیر گفت: در این بازدید تأکید مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر رعایت قانون بود که بر همین اساس طبق ماده 100 هرگونه ساخت‌وساز و عمران و آبادانی باید با مجوز شهرداری باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج در خصوص تأکید و گوشزد کردن معاون عمرانی استاندار به رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص نامه‌نگاری‌های قانونی با مجموعه شهرداری در خصوص هرگونه ساخت‌وساز اشاره کرد و افزود: در نهایت باتوجه به اهمیت وجود خوابگاه دخترانه در این قسمت از دانشگاه یاسوج مقرر گردید تپه‌ای که رو به شهر است درختکاری و شهرداری نیز برای ایجاد فضای سبز همکاری کند.

در ادامه این نشست عضو شورای اسلامی شهر یاسوج با انتقاد شدید از ساخت‌وساز دانشگاه یاسوج در این تپه اظهار داشت: هرگونه ساخت‌وساز این‌چنینی در فضای شهری ممنوع است.

علی اکبری‌تبار با بیان این که طرح کلی عمرانی همه دستگاه‌ها به‌خصوص دانشگاه یاسوج از ابتدا طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی‌شده بود افزود: همه فضاهای آموزشی، تفریحی و فضای سبز در طرح کلی دانشگاه‌ها پیش‌بینی‌شده که دانشگاه یاسوج نیز از این امر مستثنی نیست.

وی با تأکید بر این که هرگونه خاک برداری، عمران و ساخت‌وساز دانشگاه یاسوج در محل تپه منتهی به خیابان پاسداران به‌طور کامل خلاف قانون است عنوان کرد: از مجموعه شورای اسلامی شهر یاسوج خواستاری پیگیری به جد این موضوع و جلوگیری از هرگونه ساخت‌وساز در این منطقه هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد